Zavrieť

Porady

Materská - mesačné výkazy SP a ZP

Dobrý deň,
prosím o uistenie.. Zamestnanec - otec nastúpil na materskú/rodičovskú dovolenku od 15.12.2017. Naposledy pracoval 14.12.2017. Prosím Vás, ako sa bude takýto zamestnanec vykazovať v mesačnom výkaze do SP a ZP?
Podľa môjho názoru - v mesačnom výkaze do SP s počtom kalendárnych dní 14 a v mesačnom výkaze do ZP s počtom kalendárnych dní 31.. Len som si nie istá..
Vopred ďakujem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Emik27 Ďakujem
    Ešte by som Vás chcela poprosiť o radu.. Zamestnanec - otec na materskej má zároveň uzatvorenú dohodou o PČ. V mesačnom výkaze do SP bude teda uvedený 2x, raz s počtom kalendárnych dní 0 a VZ 0.. Otázka je, aký počet kalendárnych dní má byť uvedený vo výkaze v prípade tej dohody.. Program mi dáva 0, keďže je asi vylúčená povinnosť platiť odvody.. Je to tak prosím správne?
    Pepa Žiadal o materské aj z dohody? (otec je na rodičovskej nie na materskej). Alebo má z dohody príjem?
    Emik27 Nie, materské žiadal z pracovného pomeru.. A uzatvorila sa s ním nová dohoda, z ktorej má (popri materskej) príjem...
      zbaliť

    Materská - mesačné výkazy SP a ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.