Zavrieť

Porady

Neplatené voľno a VZ na zdravotné poistenie

Prosím o radu skúsených poraďákov.
Máme zamestnankyňu, ktorá je invalidná dôchodkyňa (nad 70 %), pracuje u nás v dvoch pracovných pomeroch 25 % úväzok a 75 % úväzok. Teraz je na neplatenom voľne celý júl, august aj september.
Ide mi o vymeriavací základ na zdravotné poistenie.
Program vygeneroval za júl VZ 3450,-- z každého pracovného pomeru zvlášť a ja nie som si istá, či je to správne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Zita4
    Prosím o radu skúsených poraďákov.
    Máme zamestnankyňu, ktorá je invalidná dôchodkyňa (nad 70 %), pracuje u nás v dvoch pracovných pomeroch 25 % úväzok a 75 % úväzok. Teraz je na neplatenom voľne celý júl, august aj september.
    Ide mi o vymeriavací základ na zdravotné poistenie.
    Program vygeneroval za júl VZ 3450,-- z každého pracovného pomeru zvlášť a ja nie som si istá, či je to správne.
    Ja myslím, že nie je.
    Je invalid nad 70% takže pre ňu platí VZ 1/2 minimálnej mzdy. Čo by súhlasilo s programom (3450,-SK).
    Ale keďže jeden úväzok je 25% a druhý 75% tak správne by to malo byť pri 25% 863,- (6900/2*25%) a pri 75% 2588,-Sk (6900/2*75%).

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    jankasm
    Ja myslím, že nie je.
    Je invalid nad 70% takže pre ňu platí VZ 1/2 minimálnej mzdy. Čo by súhlasilo s programom (3450,-SK).
    Ale keďže jeden úväzok je 25% a druhý 75% tak správne by to malo byť pri 25% 863,- (6900/2*25%) a pri 75% 2588,-Sk (6900/2*75%).
    Ďakujem Janka, to je aj môj názor, ale potrebovala by som ho overiť v zákone a nedarí sa mi.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Tvorca programu tvrdí, že bez ohľadu na úväzok musí platiť z polovice minimálnej mzdy (kvôli invalidite len polovice), tak to nechám tak.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Minimálna mzda a teda aj minimálny základ pre ZP sa pri kratších úväzkoch kráti, navyše pri 2 pracovných pomeroch by sa malo ZP platiť zo súčtu oboch PP, t.j. jeden krát z 3450 Sk (jeden riadok vo výkaze).

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    somij
    Minimálna mzda a teda aj minimálny základ pre ZP sa pri kratších úväzkoch kráti, navyše pri 2 pracovných pomeroch by sa malo ZP platiť zo súčtu oboch PP, t.j. jeden krát z 3450 Sk (jeden riadok vo výkaze).
    Janka, ďakujem za reakciu, mne to po preštudovaní zákona vychádza tiež tak. Budem musieť presvedčiť programátorov.

    Neplatené voľno a VZ na zdravotné poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.