Zavrieť

Porady

Pred PN som dala 2 mesačnú výpoveď, musím ukončiť PN, keď mi končí výpovedná lehota?

Som 4 roky zamestnaná v českej republike. 30.11.2017 som dala 2 mesačnú výpoveď.19.12.2017 som začala PN.Nakoĺko moj zdravotný stav si vyžaduje dlhšiu PN, možem sa liečiť v českej republike aj po skončení pracovného pomeru 31.1.2018, alebo musím ukončiť PN,odhlásiť sa a prihlásiť v slovenskej republike?Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak v CR funguju podobne zakony ao na SK, nemusis PN ukoncit.
    PN bude pokracovat dovtedy, kym ju neukonci lekar.
    Treba si len zistit, kto bude v tom case za teba platitelom zdravotneho poistenia a tuto skutocnost aj prislusnej ZP nahlasit..
    Ak by si PN mala platenu zo slovenskej Socialnej poiustovne, bol by za teba platitelom ZP stat. Ci v tvojom pripade bude platitelom ZP Ceska republika alebo si musis vybavit ZP po skonceni zamestnania na SK, to treba zistit v ceskej ZP, kde si aktualne poistena.

    Pred PN som dala 2 mesačnú výpoveď, musím ukončiť PN, keď mi končí výpovedná lehota?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.