Zavrieť

Porady

Dlhodobé ochorenie externého účtovníka

Dobrý deň poraďaci. Čo robíte ak dlhodobo ochoriete? Nemyslím choroby, ktoré sa riešia v domácnosti, ale je nutná hospitalizácia v nemocnici mesiac dva. Ako riešite spracovanie miezd, účtovníctva, keď ste jediným externým účtovníkom?
ďakujem za odpovede.
Michaela
Mila123 nikdy nerobím sama, pretože toto nie je riešiteľné bez cudzej pomoci........
veronikasad Robím sama, v posledných 5 rokoch som mala niekoľko hospitalizácii, našťastie netrvali viac ako 2 týždne. Pokiaľ sa dali plánovať, tak som ich plánovala tak aby som stihla mzdy aj DPH. V nakrajnejsom prípade pomôže dcéra, zatiaľ nebolo treba.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kompozit je offline (nepripojený) kompozit

    kompozit
    Účtovník musí pracovať, aj keď je chorý. Ak je živnostníkom, nemá nárok na dovolenku. Nemá nárok na pracovné voľno, na osobné prekážky v práci. Sociálne a zdravotné odvody musí platiť, aj keď nepracuje (teda okrem PN).

    V minulosti som skúšal podať na DÚ žiadosť o predĺženie lehoty na podanie DPH alebo aj DMV. Nepomohlo! :-( Najvtipnejšie bolo, keď som dostal pokutu zo SP za neskoré podanie výpisu zo svojho DP. Bol som totiž PN zrovna vtedy, keď uplynula lehota. Vtip je v tom, že PN-ku v SP mali. Aj tak odvolávanie nepomohlo.

    Dlhodobé ochorenie externého účtovníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.