Zavrieť

Porady

Je to dosť na stavbu domu ,alebo len toalety?

Ahojte inteligenti.
Bol som u notára a po otcovi zostali pozemky.
Na jednom Liste vlastníctva spoluvlastní 1/16 parcely tipu E .
Ďalší 5 spoluvlastníci majú tiež 1/16.
Jeden má 5/8 pozemku.
Pozemok má 56m2.
Podľa mojich výpočtov a neviem ako som sa k tomu prepracoval ,tak otec vlastnil 9.3 m2.
Mohli by ste sa niekto na to pozrieť ,či to sedí ?Som z toho jeleň.
Ďakujem.
Naposledy upravil Stanoso : 30.01.18 at 10:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Máš to zle odpísané z LV. Nemôžu byť podiely 1/6, 1/6 a 5/8. Súčet podielov musí dávať 1/1. U teba to je len 46/48.

    Niekde si spravil preklep, alebo si nenapísal všetkých vlastníkov.

    Ale na podstate veci to nič nemení - že otec vlastní ani nie 10 m2. S tým nič neporobíš.

    Resp., otec nevlastní 10 m2, ale podiel 1/6 z 56 m2. Jemu patrí 1/6 z každého cm2 pozemku.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Co nevies? Vyratal si 56 / 6 = 9,333.
    Ak je 6 spoluvlastnikov po 1/6 tak ten s podielom 5/8 vlastni nieco ine.
    Na dom malo, na kadibudku dost.
    Naposledy upravil vicktor : 24.01.18 at 07:50
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Stanoso Som úplne bez seba.Vlastny hajzel na lukratívnom pozemku!:-))))
    Lepšie ako nič.
    misoft No ak nechceš kadibudku, tak i nejaké miniauto sa tam zmestí Bude to lepšie vyzerať.
    Oliwa A kdeže sa tá "lukratíva" nachádza? Kadibudka pod Slavínom, či... ?
    viktorviktor celok 8/8, jeden 5/8, 6 -3/8
    otec má3,33m2
    misoft Ak je jeden + päť spoluvlastníkov s podielom 1/6, tak ďalší tam nemôže mať 5/8.
    Nikde som tam v popise nevidel 1/8, len 1/6 a potom 5/8 - tak ako si to vypočítal? Spoločný menovateľ - nič ti nevraví (ak by so to chcel náhodou počítať na sedem spoluvlastníkov). A spoločný menovateľ nie je 8, ale 24, pretože 24-ka sa dá deliť 6-timi, i 8-mimi - [3*8=24; 4*6=24)
    vicktor hrusky s jablkami resp. metre s majitelmi...
    6 minus 3/8 = 3.75 = 5/8; 3/8 zo 6 je 2.25
    ako si prisiel na 3.33 m2 a preco 6 vlastnikov delis na osminky ako maslo?
    viktorviktor všetko vymyslené, predsa do 6/6 celku sa už nevojde nič, aká je otázka taká odpoveď
    bettylou zasaď lipu inak ten jeden s 5/8 má ca trištvrtinu z tých 6/6 (1) šak to počítajú siedmaci
    vicktor podla mna jednu sestinu z 24 dvanastok
    Stanoso Tak na také výpočty v sedmičke si skutočne nepamätám.
    :-))
    Oliwa To ste sa asi učili, keď si chýbal... a vidíš, teraz Ti to chýba...
      zbaliť

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Pozor, je to E parcela, teda reálna výmera môže byť diametrálne odlišná(viac, alebo menej, rozdiel môže byť aj násobok výmery), prekontroluj si to v aplikácii Mapka gku, tam dostaneš relatívne presnú výmeru.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Stanoso Ahoj.
    Sú to dve parcely.Jedna o vymere 34 m2 a druhá 23m2.
    Je tam 7 ľudí na LV.Siesti na LV maju 1/16 a siedma osoba má 5/8.
    Ospravedlňujem sa za preklep .Takže otec ma 1/16.
    vicktor 56 / 16 = 3.5, takze menovec bol dost blizko.

    viktorviktor (23.01.18 15:11) celok 8/8, jeden 5/8, 6 -3/8, otec má3,33m2 (aká je otázka taká odpoveď)
    pavol54 Takže ešte raz:
    parcela 34 m2 sa delí medzi koľkých rovnakým dielom?
    parcela 23m2 sa delí medzi koľkých ? ty to tu divne miešaš
    Stanoso Keď zadam na katasterportal číslo z LV tak mi to vygeneruje ,ako som už spomenul šiestich s 1/16 a jednu osobu s 5/8.
    Na vypise sú dve parcely .Jedna 34 a druhá 23 m2.Este dodám že sa jedná všetko o súrodencov.
    vicktor Cize 7 surodencov, z toho jeden oligarcha a sest poskrabkov.
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Pri určovaní veľkosti podielov z jednej parcely musí byť menovateľ rovnaký menovateľ súčet podielov v čitateli musí byť rovný hodnote menovateľa. niečo ti tam nesedí
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Stanoso Nič konkrétnejšie na výpise z katasterportal nie je.
    Je to orná pôda a je to v zastavanom území obce .ETO VSJO.:-)
    pavol54 Parcela E sa nevymeriava myslím pod 3000m2, takže mu je nanič ani záchod na nej nepostaví
    Stanoso Eeeej.Zachod už je plánovaní.:-)))
      zbaliť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Stanoso (Dnes 15:36)

    "Keď zadam na katasterportal číslo z LV tak mi to vygeneruje ,ako som už spomenul šiestich s 1/16 a jednu osobu s 5/8.
    Na vypise sú dve parcely .Jedna 34 a druhá 23 m2.Este dodám že sa jedná všetko o súrodencov. "


    34m2 + 23m2 = 57m2 : 16 = 3,5625

    Ak tvoj otec vlastní jednu šesťnástinu, tak je to tých 3,5625 m2
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Stanoso Viete teda potešiť človeka!:-))
    Dúfam že sú tam aspoň dáke ovocné stromy !:-))
    bettylou Čo chceš, domik medzi konármi postaviť?
    Oliwa Mám malý stan... mne na nohy táhne... snad ze všech stran...
    Stanoso Nie mám rád prírodu.....a potom ,ak by bolo treba ,môžem si to ,, hodiť"na svojom!!:-))
    misoft Možno tak jeden ovocný stom - i to dosť krpatý...
    Stanoso Nevadí.Staci ak konáre budú vysoko od zeme!:-)
    misoft betty... ale mohol by - z Lega
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Na ornej pôde treba orať - a nie stavať kadibudky (síce aj pohnojiť nezaškodí)
    A len pripomínam - že otec nevlastnil súvisle tých 3,5 metra štvorcových - ale z každého metra parcely vlastnil 1/16 .
    A oprav konečne tú chybu aj v zadaní (tie podiely) - nech zbytočne nemýliš . Nevlastnil predsa 1/6 - ako si nesprávne napísal v zadaní.
    doplnenie:
    https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...tUnhUZWE6C0XaU
    Naposledy upravil Katy a R : 30.01.18 at 12:44
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Stanoso Áno šéfe.;-))
    Katy a R no fajn , konečne opravené - týždeň pozeráme na to zadanie - ďakujem
    vicktor Ale teraz nesedi ze otcovi pripada 9.3 m2 = 56 / 6.
    Katy a R doplnila som link - aby si mal trošku predstavu o cenách podľa lokality
      zbaliť

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Hmmm,
    ako to slušne napísať ? Ten podiel by ma možno, ale nie určite zaujímal ak by to bolo v centre trebárs Bratislavy. Ak máš súrodencov tak máš v rámci dedičského konania možnosť nechať to napísať na niektorého z nich. Ak si sám tak máš smolu. Staneš sa spoluvlastníkom a nepredáš/nedaruješ to nikomu lebo ktosi by musel zaplatiť zápis v katastri. Ani väčšinovému sa to neoplatí lebo minimum je 33x5= 165 Eur. Ani ma nenapadá ako z toho von, asi len zatajiť pred notárom a zostane to ako neznámy vlastník - lenže ak by do toho vstúpil Mečiar tak by Ti ani to nepomohlo.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R a tak zase nepreháňaj - na kataster zaplatiť stačí len raz - 66 eur, resp 51 eur - keď to spraví ako obyčajná osoba + za overenie podpisu (neviem, či sa aj tak oplatí - možno tomu väčšinovému vlastníkovi?)
    lubko6394 Lenže tých spoluvlastníkov ak správne chápem zadanie je 5. A je jedno či by to skupoval/dával dokopy ten väčšinový. Jedine že by to bola jedna kúpnopredajná zmluva so 6 účastníkmi, ale neviem si predstaviť že sa 5 Slovákov dohodne a všetci budú chcieť predať/darovať. A to by samozrejme ešte musel existovať ten čo by to na seba samého napísať chcel, najmä ak je to mimo obce kdesi v poli či lese a jedná sa o plochu tak asi 2-izbového bytu.
    Katy a R ak sa nedohodnú - tak predsa nebudú nič robiť. Hádam len nebudú dávať návrh na vklad každý zvlášť? nedávno som robila zmluvu - 7 účastníkov tam bolo - 51eur to stálo na katastri. A už som podpisovala aj zmluvu, kde nás bolo 48 účastníkov - a 1 návrh na vklad to bol.
      zbaliť

    Je to dosť na stavbu domu ,alebo len toalety?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.