Zavrieť

Porady

Podanie priznania na daň z motorového vozidla

Podľa aktuálnej právnej úpravy majú právnické osoby povinnosť podať v januári 2018 priznanie na daň z MV elektronicky.
Na portáli FS, konkrétne na stránke
https://www.financnasprava.sk/sk/pod...nove-priznanie
je tlačivo DP na vytlačenie, nie je tam žiaden interaktívny formulár. Znamená to, že tlačivo treba vypísať, naskenovať a potom poslať cez portál FS?
Naposledy upravil Ing. Ľubomír Janoška : 22.01.18 at 16:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    musíš ísť cez Formuláre - hore na lište - a kliknúť na Elektronické formuláre, tam si v novom okne nájdeš Daňové priznanie k Dani z motorových vozidiel..
    https://www.financnasprava.sk/sk/ele...log-formularov
    musíš sa postupne rozklikávať a klikáš na šípku na začiatku riadku, napr. tu konkrétne pred odkazom Daň z motorových vozidiel..
    PO by ale mali byť zaregistrované na FS, a vtedy sa najprv musia prihlásiť na stránke FS, a potom sa otvorí úplne iné okno, kde si nájdeš Katalóg formulárov, ten rozklikneš a nájdeš si Daňové priznanie ktoré potrebuješ, a ďalej už postupuješ rovnako..
    vyplníš a elektronicky odošleš..
    Naposledy upravil Žabinka : 22.01.18 at 14:59

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Katy a R, Ing. Ľubomír Janoška, Tweety, wirgi
    4
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška fúúúha - normálne to funguje.
    Vďaka!
    Ing. Ľubomír Janoška Edit:
    Celé som vyplnil, ale aj tak to neviem odoslať.
    V ponuke mám iba
    Ulož Načítaj Vytlač Skontroluj Vyčisti Poučenie Potvrdenie
    a je to rovnaké - či idem podľa linku, ktorý si dala alebo sa preklikám cez Katalóg formulárov.
    Takže to mám vytlačiť do pdf a poslať pdf?
    Žabinka a si prihláseny? lebo keď nie, tak nemáš ako odoslať..
    Žabinka to ulož, načítaj, atď je úplne dole? potom nie si prihlásený, také tlačivo slúži len na inteligentné vyplnenie, vytlačenie a odoslanie poštou alebo osobne..
    Žabinka keď si PO, musíš sa prihlásit, neviem akým spôsobom to máš poriešené, či komunikuješ cez eid, alebo máš Dohodu na elektronické komunikovanie..
    hore v pravom rohu je prihlásiť, tam musíš začať.. pozri druhú časť prvej odpovede..
    Ing. Ľubomír Janoška Mám dohodu na elektronické komunikovanie.
    Pri všetkých pokusoch som bol prihlásený.
    Screenshoty sa mi žiaľ nedajú pridať
    Žabinka tak keď si prihlásený, tak v ľavej časti by malo byť Podať ZEP, a trochu pod tým Podať EZ-ou.. použiješ to druhé keď máš dohodu..
    Žabinka skús si pozrieť https://www.financnasprava.sk/_img/p...av_dok_PFS.pdf
    Ing. Ľubomír Janoška Nakoniec sa zadarilo, bolo iba treba väčší počet pokusov.
    Pri 10-tom pokuse sa objavil formulár bez ponuky dolu, ale s podávacou a podpisovacou ponukou v ľavej tretine, ako píšeš.
    Vďaka.
    Žabinka tak fajn.. v časti História komunikácie- Prijaté dokumenty - si môžeš pozrieť/vytlačiť potvrdenie o podaní..
    Ing. Ľubomír Janoška OK, ďakujem
      zbaliť

    Podanie priznania na daň z motorového vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.