Zavrieť

Porady

Dotacia na živnosť.

Chcem si otvoriť živnosť-kozmeticky salón. Žiaľ nemám financie na otvorenie, tak sa chcem opýtať, ci môžem cely príspevok (ak mi schvalia) použiť na otvorenie, alebo musim mat aj vlastne zdroje. A druhá otázka, ci peniaze mozem použiť na všetok materiál (stetce,pristroje, masky, nabytok,kresli) alebo sa to rozdeľuje nejako. Dakujem
7 komentárov     zbaliť
veronikasad Akú výšku nákladov predpokladás na otvorenie salónu? Si občanom so zdravotným postihnutím? Máš na prevádzkovanie živnosti potrebné vzdelanie?
kopretinka to ti všetko presne povedia na živ.úrade.Nechápem,prečo sa nepýtaš toho,kto ti bude poskytova tú dotáciu.
veronikasad Skôr na úrade práce, čo sa dotácie týka...
kopretinka aha,pardon
ale podstata zostáva,prečo sa ľudia nepýtajú priamo pri zdroji......podľa mňa ona si ešte ani nedala žiadosť...
Majqiik Kopretinka.. vidim, ze ty budes z tych ,,mudrejsich,, co sa rada počúva, a rýpe do tych co sa pýtajú!! Ja som polozila otázku, na ktoru som si pozrela odpoveď, ale nikto nieje zvedavý na to, co je podľa teba......
veronikasad Bolo by dobré keby si doplnila to, na čo som sa pytala
Majqiik Veronikasad prepac za neskoru odpoveď. Výška nakladov 4000€, niesom občan so zdravotnym postihnutím (mam zťp, ale len koli celiakii, takže to nic) a mam potrebne vzdelanie -škola +kurz ... obe su v odbore.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Dotáciu nedostaneš naraz, ale v dvoch splátkach a živnosť musíš mať otvorenú minimálne 3 roky. Musíš si vypracovať podnikateľský zámer a postupovať presne podľa toho, čo tam uvedieš. Dotácia je poskytovaná na začatie podnikania, teda môžeš ju použiť na výdavky, ktoré potrebuješ k podnikaniu a ktoré musia byť samozrejme uvedené aj v podnikateľskom zámere.
    Naposledy upravil mondes : 22.01.18 at 17:50
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik "po novom"? to je už pekných pár rokov "po novom"...
    mondes Tak dobre no, opravím. Ja som to mala ešte "po starom".
    jslancik to bolo hádam ešte za čias Márie Terézie?
      zbaliť
    veronikasad Uľavilo sa ti?
    mondes Tiež nechápem, prečo taká "od veci" reakcia.
    jslancik možno chápem, čo si tým chcel povedať reakcia na "chcem niečo robiť, ale nemám o tom ani šajnu a google je pod moju úroveň. preto radšej pohľadám niekoho, kto mi zadarmo zopakuje tisíckrát omieľané odpovede".

    Dotacia na živnosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.