Zavrieť

Porady

Autonehoda

Zdravim. Potrebovala by som sa poradit. Pred tyzdnom ma na prechode aj s dcerou v kociku zrazil nepozorny vodic ktory sam povedal ze ma nevidel. Do kocika len tukol Nastastie mala je v poriadku! Do mna narazil a odhodilo ma to. Takisto nic vazne som neutrpela. Ziadna zlomenina len modriny odreniny a samozrejme opuchliny hlavne na nohach.
Zatial som nepodala trestne oznamenie. Stale som doma na PN a zotavujem sa
Neviem ci si mam aj ja poziadat o odskodne kedze som nic vazneho na zdravi neutrpela.
Vopred velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Svedkovia, boli? Polícia - bola? Maródka - ako dlho? Doplň! Podľa toho sa potom dá radiť.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    bolestné na základe lekárského posudku si už môžete požiadať v poisťovni , kde má vodič PZP ( nemusí nutne dôjsť k občiansko právnemu konaniu to len v prípade, ak by poisťovňa odmietla plnenie )

    opravujem: keďže PN ešte trvá tak skoro to obodovanie (lekársky posudok ) nebude
    Naposledy upravil hanelie : 23.01.18 at 21:21
    Svedkovia su. Na miesto nehody prsli najprv hasici sanitka a policajty. No a marodka na kontrolu o dva tyzdne.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Staršieho dáta http://www.porada.sk/t127207-odskodn...ej-nehode.html - v podstate - je o tom záznam u policajtov, PN trvá dlhšie ako 10 dní.... takže asi potom sa obrátiť na políciu a tí by mali voči vodičovi vzniesť obvinenie. Ty môžeš potom žiadať na základe lekárskeho ohodnotenia (lekári ošetrovali) i náhradu škody, náhradu ušlého zárobku, poškodenia vecí, bolestné....v občiansko-právnom konaní.
    (Ak som niečo napísal zle, iní ma opravia)
    Dobrý deň, videl som už rôzne podobné nehody, bolestné si nechajte obodovať na základe Vašich lekárskych správ po ukončení PNky. Neponáhľa to nakoľko jeho poisťovňa bude chcieť vidieť rozhodnutie polície, prípadne súdu o zavinení dopravnej nehody. Polícia vec rieši s úradnej povinnosti a Vy nemusíte podávať trestné oznámenie. Ak nenastanú zdravotné komplikácie, malo by to byť ukončené ako priestupok. Aj tak však nárok na odškodnenie existuje, rovnako ako keby to bol trestný čin. Ak je oškretý aj kočík, urobte si fotky a odložte od neho bloček.
    kopretinka 23.01.18 17:08 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.