Zavrieť

Porady

Faktúra zo zahraničia s prechodom do roku 2018

Dobrý deň, prosím o pomoc s faktúrou zo zahraničia, ide o službu ( rozšírená záruka na ťahač). Problém mám s tým, že faktúra prišla v decembri s dátumom vystavenia 15.12.2017 ale záruka sa vzťahuje na obdobie 14.12.2017 - 13.01.2018. Samozdanenie bude až v januári 12.01.2018(vtedy bola FA uhradená).
Zaevidujem ju v roku 2017 s dátumom dodania 12.1.2018 ??? Zaučtujem v roku 2017 len službu za záruku s časovým rozlíšením ??? a čo so zaúčtovaním DPH
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Faktúru zaúčtuješ do r 2017. Rozrátaš si náklady na r. 2017 a 2018. To, čo patrí do r. 2017, zaúčtuješ do nákladov a to, zvyšok časovo rozlíšiš na 381.V r. 2018 ID preúčtuješ ČR.

    jáj, pardón, ten dátum dodania som si nevšimla, tak potom r. 2017 zaúčtuješ do nákladov cez 326, a fa do januára.
    Naposledy upravil Tweety : 24.01.18 at 06:54
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tadeaz môžem v roku 2017 s dátumom dodania 12.1.2018 ?? Bude mi ro v roku 2018 ťahať dobre do KV ??
    To s čas. rozl. viem a ako sa vysporiadam s DPH ??? veď musím zaúčtovať DPH na vstupe a na výstupe - to by som mala zaúčtovať až v roku 2018, kedy spravím samozdanenie a ako cez ID???
    Tweety doplnila som
    Tadeaz 326 - nevyfakturované dodávky - ale faktúra prišla 15.12.2017, môžem ju považovať za nevyfakturovanú dodávku ????
    Tadeaz pomôže mi niekto, prosím
      zbaliť

    Faktúra zo zahraničia s prechodom do roku 2018

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.