Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti - ukončenie pracovného pomeru

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať kedy mám a kedy nemám nárok na podporu v nezamestnanosti. Som zamestnaná na dobu neurčitú, ak by som dala výpoveď ja či mám nárok na podporu v nezamestnanosti (z hľadiska odpracovaných rokov je to OK , pracujem od 01.06.2015 - trva) ? alebo na tom nezáleží kto dá výpoveď a a za akých podmienok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Úrad práce neskúma dôvod ukončenia pracovného pomeru. Podmienkou priznania dávky v nezamestnanosti je doba poistenia v nezamestnanosti aspoň 730 kalendárnych dní v posledných štyroch rokoch.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lucia Lafkova až štyri roky, ja som vedela že dva roky, alebo sa to už zmenilo?
    veronikasad Sleduje sa doba poistenia v posledných 4 rokoch, dávka sa vypočíta z príjmu za posledných .24 kalendárnych mesiacov.
    veronikasad Boli tri roky, od .1.1.2018 platí novela zakona
    Lucia Lafkova čiže ak som správne pochopila, za dobu v posledných 4 rokoch, pred zaradením do evidencie NÚP mám odpracované 2 roky a 8 mesiacov tak by som mala nárok na podporu, PZ mám na dobu neurčitú?
    veronikasad Ak ťa doba už nebola predtým započítana, áno, vznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti. Kedy si bola naposledy evidovaná a poberala dávku?
    Lucia Lafkova Naposledy som bola evidovaná na NÚP do 31.05.2015, a podporu som počas evidencie nepoberala lebo mi vtedy pre pár dni nevyšla
    Lucia Lafkova ešte presnejšie doba evidencie na NUP od 22.04.2014 do 31.05.2015
      zbaliť

    Podpora v nezamestnanosti - ukončenie pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.