Zavrieť

Porady

zivnost 6 hod uvazok

na co si mam dat pozor, ake su odvody pri takomto uvazku ?ďakujem za rady
5 komentárov     zbaliť
ivka70 zivnost???
hrozienko54 Ivka, zamestnavatel ma taku podmienku .Chce aby som pracovala na živnosť na 6 hod .Čo si o tom myslite ?
ivka70 ze ide o zavislu cinnost, kde balancujete obaja na hrane zakona
nesla by som do toho, zjavne netusis, co pri zivnosti musis vsetko robit (okrem "prace"), to uz sa da tusit z tvojej otazky ....
hrozienko54 ďakujem,to som potrebovala počuť .
veronikasad O akú prácu ide a akú hodinovú odmenu ti ponúka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pri živnosti nie je dôležité koľko hodín odrobis, ale aký príjem dosiahnes a aký bude základ dane. Od toho sa odvíja povinná registrácia do SP, nedoplatok zdravotného poistenia aj daň. V prvom roku podnikania - bez ohľadu na výšku príjmu preddavky do zdravotnej poisťovne budeš platiť z minimálneho vymeriavacieho základu

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak máš živnosť a pre niekoho pracuješ - tak to nie je tvoj zamestnávateľ. je to tvoj partner, ktorý si u teba niečo objedná - a ty mu to spravíš. Ak teda chceš. A vystavíš mu faktúru za také prácu (služby)
    Ale hádam sa vopred dohodnete - že čo ako, za akých podmienok .
    V súčasnosti veľa firiem takto funguje (aj je to tolerované) - že živnostníci si fakturujú "hodinovky". Ak keď by vlastne malo ísť o PP podľa správnosti.
    Len teda nezabudni - že ako SAMOSTATNE zárobkovo činná osoba si všetko musíš sama aj riešiť. A nemáš postavenie zamestnanca.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.