Zavrieť

Porady

Stavba pivnice s budúcou nadstavbou dielne.

Plánujem stavbu pivnice na pozemku s rozmermi 3,5*7m, čo je do 25m2 a teda drobná stavba. Zároveň chcem v budúcnosti ju nadstaviť a urobiť si tam dielňu so sprchou. Je to tiež ešte drobná stavba? Je to do 3m hlbky a nad zemou to bude 2,7m, takže limit 5m nad zemou tiež splňa. Stačí mi tam ohlásenie drobnej stavby?
6 komentárov     zbaliť
Chobot A prečo to nepostavíš naraz? Aj tú nadstavbu.
petoseko Záleží od financii, ale určite by som to najradšej naraz....
ivka70 na tom pozemku existuje hlavna stavba?
petoseko áno, je to asi 9m za domom, dom už je skolaudovaný, bývame tam už 5 rokov...
ivka70 lebo to je prva podmienka, kedy to moze byt drobna stavba ....
petoseko hej, diki za pripomienku...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Keď to chceš na 2x stavať, budeš musieť 2x ohlasovať drobnú stavbu. Na tvojom mieste by som ohlásil drobnú stavbu aj s nadstavbou a po obdržaní súhlasu stav. úradu by som postavil pivnicu. Nikto ťa nemôže donútiť dostavať to hneď, môžeš mať protiargument, že na to nemáš dosť financií. A dostaviaš to o 3-4-5 rokov - stále v súlade s ohlásenou drobnou stavbou.

    Na ohlásenie potrebuješ stručný projekt (ja som mal na záhradný domček s pivnicou tiež projekt, ktorý ma stál 200 €), LV, a kópiu katastrálnej mapy so situačným nákresom. Pozri tu, ako som to staval:

    https://www.modrastrecha.sk/blog/chr...tudnou-kl3arb/
    bettylou presne tak časovo to nie je limitované a ušetríš si papierovačky

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Podmienky :

    Prílohy k ohláseniu:
    a) list vlastníctva
    b) písomné splnomocnenie v prípade, že stavebník poverí na vybavenie žiadosti inú fyzickú alebo právnickú osobu
    c) jednoduchý technický opis
    d) jednoduchý situačný výkres
    e) súhlas všetkých ostatných spoluvlastníkov nehnuteľnosti k uskutočneniu drobnej stavby
    f) písomná dohoda s vlastníkom stavby, ak drobnú stavbu bude uskutočňovať nájomca
    g) rozhodnutia, stanoviská, vyjadrenia, súhlasy, posúdenia dotknutých orgánov, vyžadované podľa osobitných predpisov
    h) vyjadrenie – súhlas vlastníkov susedných nehnuteľnosti , v prípade že tieto budú výstavbou dotknuté
    i) vyhlásenie kvalifikovanej osoby (stavebný dozor), že bude zabezpečovať odborné vedenie stavby, uskutočňovanej svojpomocou
    petoseko Ďakujem páni, veľmi ste mi pomohli, ste super... s radosťou sa pustím do práce

    Stavba pivnice s budúcou nadstavbou dielne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.