Zavrieť

Porady

Môžem elektronicky podať priznanie za niekoho iného?

Známa má s. r. o. a nakoľko sa od nového roka musí elektronicky podávať daň. priznanie, tak sa musela aj zaevidovať.... problém je v tom, že nemá OP s čipom a potrebuje podať daň z MV. Poprosila ma, či by ma mohla splnomocniť a tým by som poslala tlačivo namiesto nej. Neviem, či je to možné.... ja som zamestnaná v inej firme, čiže nemám živnosť, ale mám OP s čipom. Ak áno, viete mi poslať aj nejaký postup k tomu ako sa to robí.... ďakujem
buchač Hm...ja nie som podnikateľ (čiže neviem nič o problematike), ALE ešte aj vlastného brata by som poslal do teplej (a aj on mňa), ak by som vyrukoval s takouto požiadavkou...
Viac problémov a behačiek, ako osohu.

Nech si len známa pekne vybehá nový OP...hentá informácia ohľadom elektronického podávania nie je stará mesiac-dva.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Na podávanie daňových priznaní nepotrebuje OP s čipom, ale uzatvoriť dohodu o elektronickej komunikácii. Ty sa nedaj nahovoriť, ani sa neponúkaj na aktivity, ktoré v sebe skrývajú nielen práva, ale aj povinnosti. Je to nielen i čipe, je to o plnení povinnosti podať, o daňovom tajomstve, o povinnosti platiť, o dodržaní lehôt. Všetko je podrobne vysvetlené tu https://www.financnasprava.sk/sk/ele...ka-komunikacia

    P.S: "Občiansky s čipom" sa nepožičiava ani neprepožičiava.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nikula jej povedali, že dohoda sa od nového roka nedá uzatvárať.... tak už neviem.... asi sa pôjdem osobne opýtať na DU
    Dav mohla by sa ísť osobne spýtať ona. Je to jej povinnosť, nie Tvoja. Namočí Ťa do niečoho, ani nebudeš vedieť ako.
    Žabinka áno, nikula, od1.1.2018 sa dohody s sro neuzatvárajú..
    kn-alka uzatvárajú sa dohody so SZČO, právnické osoby už len cez čipový OP

    a pokiaľ viem, konateľ nemusí mať čipový OP, ak splnomocní inú osobu (napr. účtovníka)

    zatiaľ som nebola na DÚ, ako to presne prebieha, ale aj mňa to čaká, ako externú účtovníčku - lepšie je mať prístup cez OP a dať sa splnomocniť konateľom, lebo oni osobne "pracovať" nebudú. Podávanie priznaní aj tak zostane na krku účtovníkom.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ked si poda znama ziadost v pondelok rano o prednostne vydanie OP, v stredu ho ma a este stiha podat aj DP

    https://www.minv.sk/?spravne-poplatky-2
    podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu urýchlene do dvoch pracovných dní na žiadosť žiadateľa 20 € + základný poplatok,

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak doteraz nemala povinnosť elektronicky podávať, tak ešte nemusí podať ani priznanie na daň z MV - môže podať tak ako doteraz osobne, alebo poštou.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nikula no od 1.1.18 je to povinné pre všetky s. r. o., takže aj ona má povinnosť podávať elektronicky
    Ing. Ľubomír Janoška Od 1.1.2018 môže sro podávať iba elektronicky. Ak mala pred 31.12.2017 zmluvu s DÚ, tak cez portál finančnej správy. Inak cez slovensko.sk s čipovým podpisom.
    kn-alka to info o s.r.o. som prekukla, alebo bolo doplnené?

    áno, pri s.r.o. už len cez čipový OP, ak nemala dohodu s DÚ pred 31.12.2017
      zbaliť

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Presne tak ako píše DAV... a inak, dá sa OP vybaviť do 2 pracovných dní a stojí to 4,50 + 20€ za zrýchlené vybavenie....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nikula ok... aj ja si myslím, že to by bolo lepšie. Teraz sa opýtam mimo túto situáciu: ak by som aj chcela podávať dokumenty ako ekonómka za inú firmu, tak by som musela mať aj svoje dič, alebo to môžem robiť ako súkromná osoba?
    Katarína111 môžeš to posielať aj ako súkromná osoba, len tá spoločnosť, za kt. to chceš poslať ťa musí splnomocniť na odosielanie týchto podaní, na základe toho ti potom tú spoločnosť priradia k tvojmu identifik. číslu - samozrejme ty musíš byť zaregistrovaná na DU - ale toto už od nového roku tiež pravdepodobne nejde
    nikula to znamená, že ako súkromná osoba musím ísť na DU sa zaregistrovať a oni mi vydajú ident. číslo a tiež budem potrebovať ku OP aj bezp. kod na prihlásenie?
      zbaliť

    Môžem elektronicky podať priznanie za niekoho iného?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.