Zavrieť

Porady

Môžem učiť na strednej škole/gymnáziu?

Dobrý deň, mám ukončenú Technickú univerzitu v Košiciach s titulom Ing. Konkrétnejšie katedra mineralurgie (upravnictva) a environmentálnych technológií. Mohla by som učiť na strednej škole/gymnáziu napr. predmety ako biológia,geografia....? Musím si urobiť doplňujúce dvojročné štúdium? Až áno, na aké predmety? Veľmi pekne ďakujem za odpoved ☺️
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ja som si doplňujúce pedagogické štúdium robila a môžem učiť na strednej škole len predmety, z ktorých som štátnicovala. Neviem z čoho ste mali štátnice vy, ale môžeš potom učiť len to. Študovali tam so mnou aj ľudia študujúci niečo s enviromentalistikou a viem, že na strednej učili ekológiu. Bol to problém lebo tento predmet mali na školách len raz do týždňa čiže to bolo pre nich zbytočné štúdium. Musíš si pozrieť svoje štátnicové predmety a potom zistíš.
    bettylou Bolo, to zbytočné pre nich alebo pre profesorku ?

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    To snáď musíte vedieť vy, si aspoň osnovy treba prejsť. Ped. minimum sa dá spraviť aj popri, práci. A to ktoré gymnázium potrebuje profesorku vašeho rangu? Neberte to vzťahovačne, aj učiteľstvo je poslanie, možno potrebujú práve vás.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 V obecnej škole je všetko možné
    mysti Pochádzam z mesta s 10 000 obyvateľmi... dvomi základnými školami, troma strednými + gymnázium a jednou “vysunutou” VS školou.... ešte som nespomenula dve umelecké. Nemáme tu obecne školy, tak neviem o čom bol váš príspevok.
    Ja som len položila otázku.
    pavol54 Na to že ste ukončili technickú univerzitu máte dosť malý všeobecný prehľad "Obecná škola " bol film v ktorom učil neučiteľ a za mojím príspevkom bol aj úsmevný smajlík, ktorý navádza nebrať odpoveď úplne vážne
    mysti Igor Hnizdo bolo jeho meno, sa budete diviť ale pochopila som skrytý význam spojený s filmom.
    Predpokladala som, že toto fórum je za účelom - pýtaš sa a dostaneš odpoved, nie za účelom osočovania.

    Poznám veľa ľudí, ktorí učia na SŠ s VŠ vzdelaním neucitelskeho zamerania, pretože niekde učitelia na dane predmety s potrebným úplným vzdelaním chýbajú.
    Len preto som položila otázku a zisťovala možnosti.
    Ale ďakujem za odpoved.
    bettylou Tak ale tie možnosti ste si mali zisťovať na gymnáziách, na ktorých máte záujem učiť a nie na fóre. bodka
    mysti Ďakujem za odpoved,zisťovala som len aké sú možnosti.
    pavol54 Inak by ma zaujímalo aká je na Slovensku uplatniteľnosť absolventov osemročných gymnázií po ukončení VŠ štúdia.
      zbaliť

    Môžem učiť na strednej škole/gymnáziu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.