Zavrieť

Porady

Daň z predaja nehnuteľnosti

Zdedil som po rodičoch rodinný dom.Mám povinnosť platiť daň z predaja nehnuteľnosti,ak sa rozhodnem ,že ho predám?
veronikasad Ako dlho vlastnili nehnuteľnosť rodičia?
pepo59 od roku 1972
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Daň z predaja nehnuteľnosti neexistuje!

    ak myslíš na daň z príjmu už je t tu na porade rozobraté zo všetkých strán - a samozrejme bez údajov nevieme. tu potrebné info:
    https://www.financnasprava.sk/sk/obc...-nehnutelnosti
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pepo59 Ak som správne pochopil komentáre na podobné otázky zdedenú nehnuteľnosť môžem predať bez zaplatenia dane z príjmu predaja nehnuteľnosti po piatych rokoch.Nadobudnutie vlastníctva sa počíta od smrti matky ,ktorá zomrela v marci 2013 ,otec zomrel v novembri 2016.Takža ak predám nehnuteľnosť po marci 2018 daň platiť nemusím.
    Katy a R nie - počíta sa dokonca celé obdobie vlastníctva - aj tvoje + rodičov! - takže nič nemusíš
    dmc nie celkom presne - laicky povedane......lehota sa pocita spolocne - dohromady s porucitelom....ak rodicia za zivota + ty po zdedeni ste vlastnili nehnutelnost po spocitani spolu viac ako 5 rokov - neplatis zadnu dan s prijmu (predaja)+odvod do zdravotky.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokiaľ si nemal nehnuteľnost zahrnutu do obchodného majetku, daň z príjmu pri predaji neplatis. Do obdobia 5 rokov sa zahŕňa aj doba, ktorý ju vlastnili tvoji rodičia.

    Daň z predaja nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.