Zavrieť

Porady

Žiak sa nechce zúčastňovať školských súťaží

Akým spôsobom môžem dať vedeniu školy na vedomie, že nesúhlasím s účasťou dcéry na reprezentovaní školy na niektorých súťažiach? Dcéra je pravidelne preťažovaná množstvom súťaží, ktoré každý rok absolvuje a keď odmietne účasť na súťaži, je na ňu vyvíjaný tlak (ignorovanie nesúhlasu účasti na súťaži, krik, vyhrážanie) zo strany učiteľov. No a mňa už nebaví chodiť individuálne za učiteľmi a riešiť to. (K učiteľovi sa treba najprv objednať a potom sa uvoľniť z práce, nadrobiť si vymeškaný čas...). Uvažujem o tom, že by som napísala vedeniu školy oficiálny list, že ruším informovaný súhlas v bode účasti na súťažiach a vymenujem súťaže, na ktorých sa dcéra nechce zúčastniť. Na, aké zákony sa môžem odvolať okrem zákona č. 245/2008 Z.z. (Školský zákon)?
Vopred ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ty vychovávaš svoju dcéru a vieš, čo je pre ňu najlepšie a v tomto čo opisuješ aj únosné. Ak je tak ako píšeš, je to zo strany vedenia školy nevhodné, dalo by sa povedať aj vydieranie. Podpor dcéru v tom, čo ju baví a nedovoľ ju znechucovať, či zneužívať. Aj reprezentácia školy musí mať pravidlá.
    Výchova nie sú preteky, ani body a percentá.
    Jednoducho napíš list tak ako to cítiš, nepotrebuješ na to zákon.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Marissa123 Ďakujem, kukučka. Samozrejme, že viem, že výchova nie sú preteky, ani body a percentá. No niektoré pani učiteľky zrejme zabudli, prečo išli študovať pedagogiku a že byť učiteľom je poslanie. No a pri súčasnej propagande, že učitelia sú podhodnotení (kto na Slovensku nie je?), sa snažia získať dodatočné finančné prostriedky za úspešnú prezentáciu na súťažiach a žiaľ niektorých nezaujíma už etická stránka veci.
    kukučka Tá poznámka o pretekoch nepatrila tebe, ale škole, prepáč zlú formuláciu.
    Marissa123 Kukučka, ja som to nebrala ako moju kritiku... takže je to v pohode.
      zbaliť
    ZahradnikAmater
    Taká ostro písaná sťažnosť zriaďovateľovi školy a s náznakom šikany dokáže narobiť vrásky nejednému riaditeľovi. Ak máš problém, urob z toho problém niekoho iného a máš pokoj.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Preco by si mala chodit za ucitelkou? Napis do ziackej knozky, ze si neprajes, aby dieta bolo vysielane na sutaze a nech to da dcera ucitelke podpisat. Preco by do ziackej knizky mali pisat poznamky len ucitelia?

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    Šak vysvetli dcére, že ak nechce, tak nech sa poriadne nepripraví, tým pádom to pre školu prínos nie je a nebudú ju tam prihlasovať. Čo je na tom zložité?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Marissa123 Ďakujem, bettylou, za názor. Bolo aj tak, že dcéra nemala svoj deň a na súťaži získala málo bodov. No a pani učiteľka jej pred celou triedou oznámila, že to od nej nečakala a že ju strašne sklamala. (Aké povzbudivé!) Pritom pani učiteľka dcére nevenovala ani minútu, aby ju na súťaž pripravila.
    Mikae Nechápem tomu, prečo ide niekto študovať pedagogiku a učiť naše deti, keď sa potom správa takto. Nechcem hádzať všetkých učiteľov do jedného koša a viem, že to nemajú ľahké, ale aj mi sme natrafili na takú pani "učiteľku", ktorá namiesto toho aby učila a vzdelávala, tak si asi riešila nejaké svoje komplexy a keď jej niektorý žiak "nesadol", tak ho pravidelne zhadzovala pre ostatnými žiakmi a potom mal každý strach jej oponovať. Dokázala decku tak znechutiť školu a vytvoriť v nej odpor, že sme mysleli, že už do žiadnej školy ani nevkročí.
    korela Tak v tomto prípade učiteľka poriadne prekročila svoju hranicu. Aj keď všetci spravíme počas života nejaké chyby, zvážila by som sťažnosť u riaditeľa, ev. aj vyššie.
    Tvojej dcére by s a mala ospravedlniť pred celou triedou.
      zbaliť

    Žiak sa nechce zúčastňovať školských súťaží

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.