Zavrieť

Porady

Rigorózna práca

Potrebujem radu ak sa dá, píšem rigoróznu prácu na tému práva a povinnosti fyzických osôb na úseku občianskych preukazov, ale akosi mi došli nápady a vôbec neviem čo všetko by som k takejto téme mohla písať. Budem vďačná za každé nápady.

Dakujem
Naposledy upravil Mirka26 : 28.01.18 at 19:43
ivka70 Tu je povodne zadanie:
-
Potrebujem radu ak sa dá, píšem rigoróznu prácu na tému práva a povinnosti fyzických osôb na úseku občianskych preukazov, ale akosi mi došli nápady a vôbec neviem čo všetko by som k takejto téme mohla písať. Vytvorila som si taký malý dotazník a ak môžete bola by som rada ak by ste mi ho mohli vyplniť. Budem vďačná za každé nápady.
https://www.survio.com/survey/d/J2J1M2C4R2B9L7I9L

+
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To nemyslis vazne, ze prilozeny dotaznik je dotaznik k rigoroznej praci.
    Ved to ma uroven strednej skoly.
    Na akej skole sa da s takymto ubohym obsahom dostat maly doktorat?
    A nebodaj z prava??

    A ak chces napady s obsahom prace, skus napisat, co uz mas a co na to hovori tvoj konzultant.
    Mik148 Ten dotazník má úroveň priemernej SOČ na školskom kole. Dnes sa doktorát dáva uz asi za všetko. Zaujimala by ma hlavna teza a ciel tej prace. Lebo napisat kvalitnu pracu s takymto vyskumom zalozenom na tomto dotazniku je nemozne.
    Mirka26 Ja nevravim ze ten dotaznik aj pouzijem. To bol len jeden mozno z takych napadov ale ako vidim uplne je to celé zlé. Nevenovala som tomu vela casu a tak to aj vyzera. Z prace mam uz napisane okolo 50 stran. Chcela som to len o nieco este doplnit. Pre vyskum pouzijem urcite statistiky a porovnavanie s ceskou legislativou.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Tak skúsim zopár nápadov z hlavy:

    1. Povinnosť vrátiť OP ak zanikne právny dôvod na jeho držbu - odhlásenie z pobytu v SR a prihlásenie na pobyt v inej krajine, nakoľko ma držbu OP musia byť splnené 2 podmienky a to štátne občianstvo a pobyt na úzsmí SR.

    2. OP ako cestovný doklad v krajinách EÚ a špecifický cestovný režim pri cestovaní s OP v zámorských teritóriách členských krajín EÚ.

    3. OP ako cestovný doklad pre cesty mimo EÚ - Macedónsko, Srbsko, Gruzínsko

    4. OP ako verejná listina, aplikačné atribúty verejnej listiny, vady verejnej listiny, konania vo vzťahj k verejnej listine

    5. Vlastníctvo OP vs. držba OP

    6. Náhradný doklad za stratený a odcudzený OP

    7. OP a elektronické podpisovanie, OP a právne úkony realizované na diaľku

    A ešte mnoho iného... Toto ma napadlo len behom prvých 5 minút.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.