Zavrieť

Porady

Stratila som zápočtový list

V roku 2017 som mala dve zamestnania. Jedno na polovičný úväzok a druhé dohodu ktorá trvala 6. mesiacov. Z práce na dohodu som dostala zápočtový list ktorý teraz potrebujem dať zamestnávatelovi, problém je že sa mi pri sťahovaní asi stratil. Môže mi zamestnávatel u ktorého som pracovala na dohodu vydať nový zápočtový list ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pri práci na dohodu zamestnávateľ zapoctovy list nevystavuje. Nestratila si náhodou Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Upravím: tú dohodu som nepostrehla. Ak predtým vystavil, tak áno, môžeš požiadať o vydanie ZL. ALe zrejme ti ide o potvrdenie o príjme, bez ktorého nie je možné, aby zamestnáv. urobil RZD zo všetkých príjmov zo ZČ.
    ZL pri dohodách sa nevystavuje, nie je to PP.
    Naposledy upravil Tweety : 29.01.18 at 10:17
    25 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hugina242 Dobry vecer, prosim Vas ..ja mam tiez takyto problem,ze som stratila Zapoctovy list, ano som si vedoma,ze original nemozem pustit z ruky, neviem no stalo sa...Ale firma existuje,mozem si teda poziadat o vystavenie noveho? Dakujem vopred za odpoved
    veronikasad Na aký účel ho potrebuješ ?
    hugina242 momentalne ho budem potrebovat na upsvar ked sa pojdem evidovat po skonceni materskej...ale budem ho potrebovat asi aj v buducnosti k dochodku..
    Tweety K žiadosti o dôchodok ho nebudeš nepotrebovať. Ale požiadať zamestnávateľa môžeš.
    hugina242 Ja som myslela,že aj vtedy sú potrebné zapoctove listy..ale na ten úrad to aj tak budem potrebovať. A žiada sa to od firmy ktorá má zamestnávala,ale od tej čo spracuvavala mzdy.?
    veronikasad pracovný pomer si ukončila počas rodičovskej dovolenky ?
    hugina242 Nie,práveže ešte pred materskou,potom som bola evidovaná na úrade práce,potom som šla na materskú 2x po sebe a teraz po skončení ak nenájdem prácu skôr,tak sa budem musieť ísť znova evidovat so všetkými papiermi.
    veronikasad Po tolkých rokoch ti bude ten posledný zápočtový list nanič, nárok na dávku v nezamestnanosti ti aj tak nevznikne. Ak dieťa nepojde do škôlky, radšej si vybav poistenie v ZP a SP z dôvodu starostlivosti o dieťa do 6 rokov veku.
    ivka70 To uz ten stary ZL nepotrebujes, staci nahlasit ukoncenie RD. A okrem toho, uz ho tam maju
    veronikasad Tiež ma to napadlo, ak bola evidovaná na UP pred MD, že možno originál nechala tam.
    hugina242 Už to aj mňa napadlo,len som sa neopytala tam,či by mi to vedeli nájsť...pretože to bolo úplne 1x,keď som sa evidovala a zrejme som ho tam dala ten originál,potom ma vyradili...a znova som sa evidovaná,ale už som tam dala z predošlej práce...ale teda nikto nič nehovoril...syn má 3az v októbri a zrejme ho do škôlky nevezmu ešte. A to poistenie je v ZP a SP z dôvodu starostlivosti...na to treba nieco od lekára,alebo som doma pri dieťati a platím si zdravotné ? Ďakujem Vám veľmi za rady
    veronikasad Nie, zdravotné aj dôchodkové poistenie bude za teba platiť štát. Treba len nahlásiť zmenu platitela poistného, v zdravotke možno od teba budú chcieť potvrdenie o ukončení poberania rod.príspevku z UP.
    veronikasad Po dovršení 3 rokov veku treba isť hneď osobne do ZP aj SP.
    hugina242 Chcela som si podať žiadosť na príspevok na podnikanie na Upsvar...a tam je teda jedna podmienka byť evidovaný 3mes.pred podaním...čiže by som sa musela zaevidovať na 3mes.a tam už nebudem potrebovať k evidencii ten Zapoctovy list???
    veronikasad Ak chceš žiadať o dotáciu musíš sa evidovať. Nemali by od teba pýtať dokladovanie obdobia, ktoré si už raz preukázala. Nech si pohladajú vo svojom archíve
    veronikasad Vybav si tiež v sociálnej poisťovni GRID kartu, cez ktorú si vieš skontrolovať, či tvoji zamestnávatelia odoslali do SP evidenčné listy a máš v poriadku dôchodkové poistenie.
    hugina242 ???? no este to len zvažujem,tak sme mysleli,že by si manzel požiadal o materskú od mája do októbra,že by teda ale bol doma so synom a ja by som sa zatiaľ teda zaevidovala na tie 3 mes.a potom požiadala. A za tie 3 mesiace je nutné chodiť sa hlásiť s tými potvrdeniami o hľadaní práce?
    hugina242 A o GRID kartu si môže požiadať každý?
    veronikasad ano
    veronikasad Vybavenie dotácie trvá určite viac ako 3 mesiace (minimálne 5), počas ktorých musíš byť evidovaná na UP. Musíš plniť všetky povinnosti uchádzača o zamestnanie, niektoré UP, pokial majú informáciu že uchádzač chce začať podnikať, nevyžadujú aktívne hladanie zamestnania. Informuj sa pri prvom kontakte na UP.
    hugina242 Ok,ďakujem veľmi pekne za rady. A keby náhodou predsa len nastal problém,že teda treba ten zapoctovy list,tak požiadať oň,písomnou žiadosťou? A udať aj dôvod,že teda stratila som ho a žiadam o nový?
    veronikasad ano, žiadaj o vystavenie kopie
    hugina242 Ďakujem,pekný večer ešte prajem
    Katy a R hugina - nabudúce si zadaj svoju otázku (je tu miš-maš potom)! - netreba ti ZL - sami si vytlačia (na UPSVaR) priebeh tvojich zamestnaní (poistení) - a doložia k žiadosti
    hugina242 Ok dakujem, pekný vecer
      zbaliť

    Stratila som zápočtový list

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.