Zavrieť

Porady

Zápočtový list

Dobry den,
chcela by som poprosit o radu ohladom zapoctoveho listu. Zamestnanec skoncil pracovny pomer, vystavim mu zapoctovy list za dobu, ktoru v nasej firme odpracoval a k udajom o naroku a cerpani dovolenky taktiez zapocitam len dobu, ktoru odpracoval v nasej firme alebo nacitam aj zo zapoctoveho listu od predchadzajuceho zamestnavatela? Zamestnanec mi dolozil 6 zapoctovych listov z predchadzajuch zamestnani, a z toho 5 kopii. Mozem uznat kopiu pri nacitani dob?
Dakujem.
Usporiadat
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Čo mám ja skúsenosti tak: buď Ti odovzdá všetky originály a ty to všetko napočítaš a vystavíš mu jeden originál kde spočítaš všetky doby, tým pádom on nepotrebuje tie jednotlivé zápočty a tebe to slúži ako podklad k hromadnému napočítaniu alebo mu vypíšeš zápočet len za vašu firmu.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ak máš dokladovanú celú dobu jeho zamestnania (na tých kópiach zápočtových listov), tak k nim pripočítaj odpracovanú dobu vo vašej firme a urob mu zápočtový list za celú dobu.
V mojom prípade (ak som to nemala komplet zdokladované), tak som pre istotu urobila iba zápočtový list na dobu, ktorú odpracoval v našej firme.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

ja by som každopádne vyžadovala originály dokladov od ostatných zamestnávateľov, pretože kópie sa dajú tak ľahko zfalšovať prepísať doplniť.... a keď už vystavím zápočet za celé obdobie tak vlastne preberám zodpovednosť za pravdivosť údajov svojim podpisom...
0 0
Aňa Aňa

Aňa je offline (nepripojený) Aňa

unavená zmenami zákonov
vladan
ak máš dokladovanú celú dobu jeho zamestnania (na tých kópiach zápočtových listov), tak k nim pripočítaj odpracovanú dobu vo vašej firme a urob mu zápočtový list za celú dobu.
V mojom prípade (ak som to nemala komplet zdokladované), tak som pre istotu urobila iba zápočtový list na dobu, ktorú odpracoval v našej firme.
Súhlasím s Vladan aj ja som to tak vždy robila.
0 0
ikula ikula

ikula je offline (nepripojený) ikula

Do toho súhrného zápočtového listu sa zarátava aj doba na materskej, doba nezamestnanosti /evid./ a tak? Alebo len čisto odpacované roky?
0 0
ikula ikula

ikula je offline (nepripojený) ikula

A neviete poradiť, či na internete nie sú k dispozícii na stiahnutie tieto tlačivá?
0 0
Aňa Aňa

Aňa je offline (nepripojený) Aňa

unavená zmenami zákonov
Už so tu raz spomínala, že na formiku sú všetky tlačivé, ktoré potrebujeme k svojej práci. Ja vyhľadávam na google-formik a je tam všetko na stiahnutie. Ešte sú tam aj staré tlačivá. Ja som pred nedávnom opravovala daňové priznanie za rok 2002, pretože nesedelo zaokrúhlovanie a súvahu a výsledovku som si stiahla z tejto stránky.
0 0
ikula ikula

ikula je offline (nepripojený) ikula

Ďakujem, a ešte Aňa k tým údajom: ako to je s vyplňovaním? Aj doba na materskej,nazamest......, či len odpracované roky? Donesie mi zápočtové listy a potvrdenie, že bol trebárs 1/2 roka nezamestnaný a evidovaný, aj toto obdobie zarátam do zápočtového listu? Ja som z toho jeleň!!! Keďže viem, že ,aj tieto doby sa zarátavajú k nároku na dovolenku a tak.
Ďakujem
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
do priemeru na dovolenku sa zarátavajú aj doby ako ste uviedli, ale na zápočtový list sa evidencia na úrade práce nezapočítava. S tou materskou som si nie veľmi istá, ale myslím, že sa do opracovaných rokov počíta - druhú vetu berte s rezervou.
0 0
ikula ikula

ikula je offline (nepripojený) ikula

Ďakujem Vladan,
tá materská asi podľa toho, či je zamestnaná, alebo nie. Ak bola zamestnankyňa na materskej počas trvania pracovného pomeru a po jej odchode / rozviazanie PM/ vystavím zápočtový list, tak asi tam bude aj tá doba materskej, nie? Ale potrebujem to vedieť na 100%, tak mi prosím pomôžte. A Aňa prosím ťa, ako sťahuješ tie tlačivá? Mne sa to uložilo vo véééľkom formáte a tak mi sa to aj tlačí. mám to nejak prepísať? Napíš mi prosím ťa presne ako to robíš. Ale ináč je tam fakt všetko, super. Dík
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ja som myslela tú materskú v prípade, že je normálne zamestnaná a počas toho pracovného pomeru ide na materskú. Vychádzam z ELDZ, kde na zadnej strane sú uvedené kategórie poistenia, kde je aj materská dovolenka, takže ak to budem dávam do ELDZ, tak sa to počíta do opracovaných rokov.
Ale potrebovala by som to niekým potvrdiť, tak čo pán Mihál neposkytnete nám ešte pred dovolenkou nejakú-tú radu? Pekný deň
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Zápočtový list časť III. Údaje o nároku a čerpaní dovolenky.....to znamená, sem sa má zapísať doba, ktorá sa započíta do doby trvania prac.pomeru pre účely dovolenky. K tomu si treba pozrieť § 103 odsek 5 Zákonníka práce a tu v bode f/ je napísané... do času trvania prac.pomeru sa započíta... čas po ktorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných.

To znamená, že na zápočtový list sa samozrejme započíta doba počas ktorej bol v evidencii úradu práce!
0 0
Veva Veva

Veva je offline (nepripojený) Veva

Ja neviem, prečo musíte mať originály, áno k nahliadnutiu skontrolovať či je totožný s kópiou, ale ako rátate nárok na RD ak Vám nie sú schopní predložiť originál.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Mám zamestnanca, ktorý skončil učňovku keď mal 17,5roka , potom bol na Úrade Práce a ako 18,5ročný sa zamestnal u mňa. Od kedy mu rátam zápočet ? Prosím poraďte. Ďakujem.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Ak je zamestnankyňa počas trvania pracovného pomeru na materskej dovolenke, táto doba sa započítava do prac.pomeru!

Pre jess: Od dovŕšenia 18. roku veku.
0 0
ikula ikula

ikula je offline (nepripojený) ikula

Pre Aňu,
prosím ťa ešte raz, ako sťahuješ tie tlačivá z Formiku, lebo sa mi to ukladá strašne veľké. Ďkujem krásne za pomoc.
0 0
ikula ikula

ikula je offline (nepripojený) ikula

Pre p. Jožka Mihála:
p. Mihál, prosím poďte nám to tu zhrnúť: čo sa všetko zarátava do zápočtového listu.
Ak chce zamestnanec súhrný, tak by mal doniesť zápočtové listy z minulých zamestnaní, potvrdenia o evidencii na úrade práce a tak?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ja len, že pán Mihál je tohto času na dovolenke v Tatrách, takže odpovede sa asi tak týždeň nedočkáte. Pekný deň.
0 0
Evica Evica

Evica je offline (nepripojený) Evica

Ja len tolko k tomu zhrnutiu, do zápočtového listu sa započítajú všetky doby po 18 veku života, na ktoré vám donesie zamestnanec potrvrdenie, t.z., aj doba evidencie nezamestnaných, materská, škola po 18-tke,...A na započítanie Vám stačia kópie. Orginál tlačiva musí ostať predsa jemu!!!
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

ešte taká otázočka, logicky si myslím že ak mu posledný zamestnávateľ zhrnie všetky doby do jedného lajstra tak načo sú mu ostatné originály, tie už predsa nebude nikdy nikomu ukazovať ak to má na jednom...
0 0
Načítať ďalšie