Zavrieť

Porady

Zápočtový list

Dobry den,
chcela by som poprosit o radu ohladom zapoctoveho listu. Zamestnanec skoncil pracovny pomer, vystavim mu zapoctovy list za dobu, ktoru v nasej firme odpracoval a k udajom o naroku a cerpani dovolenky taktiez zapocitam len dobu, ktoru odpracoval v nasej firme alebo nacitam aj zo zapoctoveho listu od predchadzajuceho zamestnavatela? Zamestnanec mi dolozil 6 zapoctovych listov z predchadzajuch zamestnani, a z toho 5 kopii. Mozem uznat kopiu pri nacitani dob?
Dakujem.
Usporiadat
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Tamila Pozri príspevok
Kedysi sa spočítavali všetky doby. Teraz to už asi nikto nerobí, uvádza sa iba doba u konkretného zamestnávateľa.
´dakujem len to som potrebovala vedieť, takže tam uvediem len dobu, ktorú odpracovala u nás. pomýlilo ma to, že mi zam. doniesla záp.list z predch.zam + potvrdenie z úradu práce, ale ked to stačí takto, tak je to dobre. dakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ak ti dala originálne doklady, vráť jej ich, tebe určite stačia fotokópie....
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Mila123 Pozri príspevok
ak ti dala originálne doklady, vráť jej ich, tebe určite stačia fotokópie....
dakujem
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Možno je to zbytočná otázka, ale práve riešim zamestnanca, ktorý sa hneď prvý deň nedostavil do zamestnania a tak sme mu dali výpoveď za porušenie pracovnej disciplíny. Mal nastúpiť 10.1. a výpoveď mu dávame k dnešnému dňu t.j. 11.1. Tieto dva dni sa mu započítavajú?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lubka0907 Pozri príspevok
Možno je to zbytočná otázka, ale práve riešim zamestnanca, ktorý sa hneď prvý deň nedostavil do zamestnania a tak sme mu dali výpoveď za porušenie pracovnej disciplíny. Mal nastúpiť 10.1. a výpoveď mu dávame k dnešnému dňu t.j. 11.1. Tieto dva dni sa mu započítavajú?
Prečo výpoveď? Veď ak bez ospravedlnenia nenastúpil, PP mu ani nevznikol.
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Ďakujem pekne..Ako to mám riešiť? Mám jednoducho zrušiť pracovný pomer?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lubka0907 Pozri príspevok
Ďakujem pekne..Ako to mám riešiť? Mám jednoducho zrušiť pracovný pomer?
Áno, zrušiť aj prihlášku do poisťovní.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ľubka, preverili ste si, či náhodou nie je na PN-ke ? Lebo neplatné skončenie prac.pomeru okamžitým zrušením je pre zamestnávatela drahý špás ...
Naposledy upravil veronikasad : 11.01.12 at 06:56
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Skúšali sme sa mu dovolať, ale tel. číslo čo nám dal patrí jeho sestre a tá o ňom už tie dva dni nemá žiadne informácie.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lubka0907 Pozri príspevok
Skúšali sme sa mu dovolať, ale tel. číslo čo nám dal patrí jeho sestre a tá o ňom už tie dva dni nemá žiadne informácie.
Neunáhlite sa, radšej nahlás prerušenie do ZP a SP z titulu absencie a potom následne, ak sa nebude ozývať - okamžité skončenie prac.pomeru.

Možno zle čítam zadanie - on ešte ani jeden deň u vás neodpracoval ? Ak je to tak, platí § 19 ZP.
Naposledy upravil veronikasad : 11.01.12 at 06:56
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Lubka, pozri § 19 ZP....ten rieši Tvoj prípad...
§ 19
Na začiatok

(1) Účastník, ktorý konal v omyle, ktorý druhému účastníkovi musel byť známy, má právo od zmluvy odstúpiť, ak sa omyl týka takej okolnosti, že by bez neho k zmluve nedošlo.

<strike>(2) Od pracovnej zmluvy možno odstúpiť, len kým zamestnanec nenastúpi do práce v dohodnutý deň bez toho, že by mu v tom bránila prekážka v práci, alebo do týždňa neupovedomí zamestnávateľa o tejto prekážke.</strike>
(2) Zamestnávateľ má právo odstúpiť od pracovnej zmluvy, ak
a) zamestnanec nenastúpi do práce v dohodnutý deň nástupu do práce bez toho, aby mu v tom bránila prekážka v práci,
b) zamestnanec do troch pracovných dní neupovedomí zamestnávateľa o prekážke v práci, ktorá mu bráni nastúpiť do práce v dohodnutý deň nástupu do práce, alebo
c) zamestnanec bol po uzatvorení pracovnej zmluvy právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin.


(3) Odstúpiť od pracovnej zmluvy podľa odseku 2 možno najneskôr do začatia výkonu práce zamestnancom. Odstúpenie od pracovnej zmluvy musí byť písomné, inak je neplatné.
1 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Prerušenie mám dať k dnešnému dátumu? Keby som to chcela prerušiť k 10.1. tak je už asi neskoro to nahlasovať, však?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lubka0907 Pozri príspevok
Prerušenie mám dať k dnešnému dátumu? Keby som to chcela prerušiť k 10.1. tak je už asi neskoro to nahlasovať, však?
Ľubka, asi som zle pochopila tvoj prípad. Ide o nového zamestnanca, ktorý u vás neodrobil ani jeden deň ?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

prerušenie by som nedávala, vyčkala by som 3 pracovné dni a potom by som mu zaslala písomné stanovisko o neplatnosti PPV, a vystornovala by som prihlášku na SP i ZP....to je všetko, žiadna mzda....
1 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Áno presne tak PP mu vznikol 10.1.2012 a do dnešného dňa nemáme o ňom žiadne správy, nevieme sa s ním skontaktovať a ani jeho sestra, na ktorú nám dal číslo o ňom nič nevie. Ale ešte s tým teda počkám do zajtra a uvidím.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lubka0907 Pozri príspevok
Áno presne tak PP mu vznikol 10.1.2012 a do dnešného dňa nemáme o ňom žiadne správy, nevieme sa s ním skontaktovať a ani jeho sestra, na ktorú nám dal číslo o ňom nič nevie. Ale ešte s tým teda počkám do zajtra a uvidím.
V tom prípade neplatí, čo som písala, jednoducho zrušíš prihlášku v SP (ak vám nič nedal vedieť). Na reg.liste zaklikneš zrušenie prihlásenia
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Ďakujem za pomoc
0 0
majkaaa75 majkaaa75

majkaaa75 je offline (nepripojený) majkaaa75

Dobrý deń,
chcela by som sa opýtať, uvádza sa do zápočtového listu absencia? Ak pracovný pomer (dátum začatia - až ukončenia) trval npr. 100 dní a zamestnanec mal z toho 10 dní absencie, odratávam to v zápočtovom liste, alebo uviediem, že zamestnanec odrobil 100 dní?
Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne...ďakujem vopred.
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Podľa novely ZP platnej od 9/2011 je povinným údajom na potvrdení o zamestnaní /zápočtový list/ aj údaj , či bolo vyplatené odchodné podľa § 76a. Ešte stále je to povinný údaj? Nezmenilo sa to poslednou novelou od 9/2012 alebo od 1/2013 ? Ďakujem
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

posúvam
0 0
Načítať ďalšie