Zavrieť

Porady

Zápočtový list

Dobry den,
chcela by som poprosit o radu ohladom zapoctoveho listu. Zamestnanec skoncil pracovny pomer, vystavim mu zapoctovy list za dobu, ktoru v nasej firme odpracoval a k udajom o naroku a cerpani dovolenky taktiez zapocitam len dobu, ktoru odpracoval v nasej firme alebo nacitam aj zo zapoctoveho listu od predchadzajuceho zamestnavatela? Zamestnanec mi dolozil 6 zapoctovych listov z predchadzajuch zamestnani, a z toho 5 kopii. Mozem uznat kopiu pri nacitani dob?
Dakujem.
Usporiadat
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ten zamestnanec má vyše 50 rokov a zatiaľ som mu uznala nárok na dovolenku len 20 dní , nakoľko som mala zdokladovaných len 10 rokov. Ostatné roky sú pekne rozpísané v tom výpise zo SP ,ale ho ešte asi požiadam aj o čestné vyhlásenie , tak ako mi bolo poradené vyššie.
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

Zamestnanec dosiahol 18. rokov v 2/05. V tom čase študoval na SOU až do vykonania záverečnej skúšky v 6/05. Ďalej pokračoval "nadstavbovým štúdiom", ktoré ukončil 31.5.07 maturitnou skúškou. Od 06/07 do 07/07 nebol nikde evidovaný - užíval si posledné prázdniny.
Je mi jasné, že mu započítam obdobie od 2/05 do 31.5.07 do odpracovaných rokov. Ako však evidovať obdobie 6/07, 7/07 - obdobie posledných prázdnin? Z hľadiska odpracovaných rokov ma to nemusí zaujímať, však?
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

dobrý podvečer.. poradte mi prosím Moja manželka bola pri mne ako živnostníkovi v roku 2003 prihlásená ako spolupracujúca osoba. Ako zdokladovať toto obdobie na sociálnu poisťovňu. Žiada o dôchodok. Ďakujem
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Sociálna poisťovňa vydá manželke zápočtový list za uvedené obdobie. Pokiaľ má všetky nedoplatky uhradené.
0 0
nikolett007 nikolett007

nikolett007 je offline (nepripojený) nikolett007

Ahojte poraďáci!

Prosím Vás o radu. Možno to bude blbá otázka, ale nie som si istá, takže sa radšej spýtam Vás: k dobe trvania pracovného pomeru mám napísať aj dobu ked bol zamestnanec na dohodu? A pri údajoch o nároku a čerpaní dovolenky tiež mám započitať aj dohodu? Alebo nie? Prosím poraďte mi?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nie, dohody nie sú PP, takže ich na ZL nezapočítame.
0 0
nikolett007 nikolett007

nikolett007 je offline (nepripojený) nikolett007

ďakujem krásne za rýchlu odpoveď, prajem príjemný deň ;-)
0 0
MaxMan MaxMan

MaxMan je offline (nepripojený) MaxMan

Dobry den,

do kedy je povinny zamestnavatel vydat zapoctovy list a s nim suvisiace papiere?
Situacia je takato: manzelka skoncila pracovny pomer k 30.11.2007, avsak doteraz jej zamestnavatel nedorucil zapoctovy list - pri odchode jej len povedal, ze vsetky papiere posle postou.

Za skoru odpoved dakujem
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
MaxMan Pozri príspevok
Dobry den,

do kedy je povinny zamestnavatel vydat zapoctovy list a s nim suvisiace papiere?
Situacia je takato: manzelka skoncila pracovny pomer k 30.11.2007, avsak doteraz jej zamestnavatel nedorucil zapoctovy list - pri odchode jej len povedal, ze vsetky papiere posle postou.

Za skoru odpoved dakujem
ZP nestanovuje do koľkých dní, uvádza len, že pri skončení PP.
http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace.html#75
Samozrejme by to malo byť čo najskôr, ZL musí byť odovzdaný osobne, prípadne poštou do vlastných rúk.
Nech manželka bývalému zamestnávateľovi zavolá alebo zájde osobne, že jej nebol doručený. Mohlo sa na to zabudnúť, mohla zlyhať pošta - stáva sa všetko.
0 0
MaxMan MaxMan

MaxMan je offline (nepripojený) MaxMan

Manzelka bola osobne za jeho ekonomkou. Predtym zamestnavatelovi volala ci si moze ist po papiere - povedal ze moze, ze su uz pripravene. Ked tam dosla, ekonomka jej odmietla vydat papiere (ZL, zdravotny preukaz, ...). Volala zamestnavatelovi a ten povedal, ze jej to posle postou do vlastnych ruk(zevraj to 3.1.2008 uz poslal) - to bolo 3.1.2008 poobede. Dodnes nic nedoslo - pritom ak to poslal, posta to mala uz dorucit.

Proste zamestnavatel sa vyhovara a robi naprieky - uz pri vypovedi robil problemy.

Je teda nejaka moznost tie papiere od neho ziskat, ked zakon neudava lehotu do kedy ich ma zamestnavatel vydat?
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Dobrý večer, potrebujem zistiť asi takúto vec: Zamestnanec využil 2 mesiace v roku a na vlastnú žiadosť išiel na neplatené voľno, s tým, že zamestnávateľ ho zo sociálnej poisťovne neodhlásil, odovzdal iba RLFO-prerušenie. Teraz na konci roka neviem, či sa obdobie neplateného voľna zaráta do ZL. Asi nie, však? -lebo do sociálnej poisťovne sa za tohto zamestnanca ani nič neodviedlo.
Naposledy upravil Slavena : 07.01.08 at 18:25 Dôvod: gram.chybička
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Môže mi prosím niekto poradiť či sa do Záp.listu značí aj absencia? Ďakujem
0 0
katarina249 katarina249

katarina249 je offline (nepripojený) katarina249

Materská sa započítava do odpracovaných rokov
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Zamestnanec ukončil pracovný pomer v skúšobnej dobe. Zápočtový list som vystavila iba za odpracované dni u zamestnávateľa. Ide o 40-ročného zamestnanca/už bývalého, ženu/, ktorý odo mňa vyžaduje kompletný zápočtový list, ale mne doručil iba kópiu záp. listu od predchádzajúceho zamestnávateľa, kde má odpracovaných 9 rokov a 288 dní. Mám to považovať za právoplatný doklad? A mám vystaviť nový zápočtový list? Môžete mi poradiť? Môj názor je, že môj zápočtový list je správny. Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jozka56 Pozri príspevok
Zamestnanec ukončil pracovný pomer v skúšobnej dobe. Zápočtový list som vystavila iba za odpracované dni u zamestnávateľa. Ide o 40-ročného zamestnanca/už bývalého/, ktorý odo mňa vyžaduje kompletný zápočtový list, ale mne doručil iba kópiu záp. listu od predchádzajúceho zamestnávateľa, kde má odpracovaných 9 rokov a 288 dní. Mám to považovať za právoplatný doklad? A mám vystaviť nový zápočtový list? Môžete mi poradiť? Môj názor je, že môj zápočtový list je správny. Ďakujem.
Áno, uvedieš dobu odpracovanú u vás, a potom celkovú odpracov. dobu- dobu k dátumu nástupu u vás ( jeho zápočet) + dobu u vás.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ďakujem Tweety.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

jozka56 Pozri príspevok
Zamestnanec ukončil pracovný pomer v skúšobnej dobe. Zápočtový list som vystavila iba za odpracované dni u zamestnávateľa. Ide o 40-ročného zamestnanca/už bývalého, ženu/, ktorý odo mňa vyžaduje kompletný zápočtový list, ale mne doručil iba kópiu záp. listu od predchádzajúceho zamestnávateľa, kde má odpracovaných 9 rokov a 288 dní. Mám to považovať za právoplatný doklad? A mám vystaviť nový zápočtový list? Môžete mi poradiť? Môj názor je, že môj zápočtový list je správny. Ďakujem.
V prípade, že mu chcete robiť zápočet aj s dobou u predchádzajúceho zamestnávateľa je Vám povinný dať originál doklad, ktorý zostáva u Vás pretože, Vy mu dávate nový orignálny zápočet s celkovou dobou.
Inak v prípade, že má zamestnanec už zdokladovaný nárok na zvýšenú dovolenku jedným zápočtom nevidím dôvod na komulovanie zápočtov. Toto potvrdenie už slúži len na dokladovanie doby odpracovania na nárok na dovolenku. V prípade, že Vám nebude chcieť dať originál zápočtu, Váš doklad je vystavený správne a nemusíte nič opravovať.
Naposledy upravil Denda : 02.06.08 at 08:02
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ďakujem Denda.
0 0
aviril aviril

aviril je offline (nepripojený) aviril

dobrý deň,
prosím o radu: od 3.8.2006 som nastúpila na mater.dovolenku a potom na rodičovskú dovolenku. 13.4.2008 som išla zas na mater.dovolenku s druhým dieťaťom a teraz som na rodičovskej dovolenke. Mám dobrú prac.ponuku, tak chcem rozviazať súčasný prac.pomer. Uvádza sa do záp.listu aj to obdobie, kedy som bola na MD a RD? Alebo sa to nasčíta do započítaných rokov?
a ďalšia otázka: mám len 29rokov, takže 15odprac.rokov nemám kvôli nároku na viac dovolenky. Musím záp.list zo starého zamestnania odovzdať do nového zamestnania?
Ďakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

aviril Pozri príspevok
dobrý deň,
prosím o radu: od 3.8.2006 som nastúpila na mater.dovolenku a potom na rodičovskú dovolenku. 13.4.2008 som išla zas na mater.dovolenku s druhým dieťaťom a teraz som na rodičovskej dovolenke. Mám dobrú prac.ponuku, tak chcem rozviazať súčasný prac.pomer. Uvádza sa do záp.listu aj to obdobie, kedy som bola na MD a RD? áno Alebo sa to nasčíta do započítaných rokov?
a ďalšia otázka: mám len 29rokov, takže 15odprac.rokov nemám kvôli nároku na viac dovolenky. Musím záp.list zo starého zamestnania odovzdať do nového zamestnania? áno
Ďakujem
odpoveď v texte
0 0
Načítať ďalšie