Zavrieť

Porady

Ide o nový pracovný pomer alebo pokračovanie pôvodného pracovného pomeru?

Zamestnanec pracoval v sro na pracovnú zmluvu na skrátený úväzok 2 hodiny denne od 1.2.2017 do 31.10.2017. Od 1.1.2018 sro s ním uzatvorila nový pracovný pomer na plný úväzok na dobu neurčitú. Ide mi o to, že od 15.1.2018 má zlomenú nohu, tak bude PN pár týždňov a skúmali sme, že z akého vymeriavacieho základu sa mu bude počítať PN. Či z minulého roka alebo len z tej novej pracovnej zmluvy.
Mila123 z novej PZ (z pravdepodobného VZ, najviac z MM), staré obdobie v tomto prípade sa neberie do úvahy, pretože je to ten istý zamestnávateľ
Benko Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nové poistenie netrvalo 90 kal.dni, nebude sa z neho počítať vymeriavací základ pre nemocenské
    Benko Nemá 90 dní poistenia tak sa bude počítať z nového poistenia ale max z minimálnej mzdy, tak je to správne?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    o nový pokračujúci PP podľa mňa nemôže ísť - keďže tam bola aj pauza 2 mesiace.
    Teba (ako zamestnávateľa) asi skôr zaujíma náhrada mzdy - a tá bude z nové PP počítaná - viď 462/2003 §8, odst 4 (RO od 1.1. do 14.1 )
    nemocenské podľa 461/2003 - nevieme, čo všetko tam bolo počas roka 2017?
    Naposledy upravil Katy a R : 30.01.18 at 14:46
    Benko Jedna vec je náhrada a druhá vec je, čo dostane zamestnanec od sociálky, má rodinu a ak sa mu spriemeruje príjem, ktorý mal u nás v roku 2017 s tým čo má teraz, tak to by mal vymeriavací základ veľmi biedny, to by ma aj štvalo, lebo tak to blbo vyšlo, on nemôže za to, že si zlomil nohu a my tiež nemôžeme za to, že sa to stalo. Ale ľudsky ma to predsa len trápi. V roku 2017 pracoval v inej spoločnosti na plný úväzok a u nás si privyrábal na pár hodín.
    Katy a R no vidíš - to je ale podstatná informácia! - zrejme nemocenské bude z toho poistenia v inej firme - ale pozri presne v zákone čo spĺňa naozaj? ( je poistenie ukončené, ako dlho trvalo)?
    Až teraz čítam! (opravujem) - chcela som napísať, že nemôže ísť o pokračujúci PP

    Ide o nový pracovný pomer alebo pokračovanie pôvodného pracovného pomeru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.