Zavrieť

Porady

Daň z daru - orná pôda

Dobry den, prosila by som poradiť. Manžel získal darom v roku 2001 ornú pôdu, ktorej hodnota bola 44300 Sk. Teraz po prečítaní darovacej listiny sme zistili - sme si uvedomili, že v povinnej lehote do 30 dní sme neohlásili daňovému úradu túto skutočnosť a tiež sme nezaplatili dań. Pôdu sme prenajali družstvu na l0 rokov, ktoré nám ročne platí 440,- Sk. Čo máme teraz robit. Byvame v Bratislave, pôda sa nachádza na vidieku.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podať daňove priznanie, ak sa na vás nevzťahuje oslobodenie.... (málo informácií).

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    helax
    Dobry den, prosila by som poradiť. Manžel získal darom v roku 2001 ornú pôdu, ktorej hodnota bola 44300 Sk. Teraz po prečítaní darovacej listiny sme zistili - sme si uvedomili, že v povinnej lehote do 30 dní sme neohlásili daňovému úradu túto skutočnosť a tiež sme nezaplatili dań. Pôdu sme prenajali družstvu na l0 rokov, ktoré nám ročne platí 440,- Sk. Čo máme teraz robit. Byvame v Bratislave, pôda sa nachádza na vidieku.
    Ďakujem
    Podla mojho nazoru :
    1/ podajte danove priznanie k dani z nehnutelnosti mieste prislusnemu obecnemu uradu... (uz nie DU, ten s tym nema viac nic spolocne)
    2/ ohladom prijmu 440,-/rok netreba robit nic, nakolko sa jedna o prijem podla §6,3 a s odvolanim sa na §9,1,h tato suma nedosahuje 5 nasobok zivotneho minima k 1.januaru, teda netreba podavat danove priznanie k dani z prijmov..

    Daň z daru - orná pôda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.