Zavrieť

Porady

RZD a odpocítateľná položka

Chcem sa opýtať, zamestnankyňa mi pri nástupe v mesiaci 11/2017 podpísala vyhlásenie k nezd. časti. Ja som ale v systéme nenastavila túto možnosť. Žiada u nás RZD, potvrdenie od predch. zamestnávateľa doložila. Za tie dva mesiace 11,12 jej môžem v RZD upraviť tento odpočet?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V RZD jej uplatnis ročnú NCZD. Zrazený preddavok zapocitas, vznikne jej preplatok na dani.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nielenze mozes, ale musis, musis uplatnit celu nezdanitelnu rocnu cast ... ktora moze byt kratena jedine pri vysokych prijmoch - podla zakona.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veroniak1982 dakujem veľmi pekne. A ešte sa chcem opýtať ak som mala dohodarky študentky, ktoré robili u nás celý rok. Mali podpísané vyhlásenie ale ich príjem bol nížší ako 1901 €. Čo u nich mám robiť ako postupovať? Vystaviť potvrdenie o príjme?
    ivka70 tiez si mozu poziadat o RZD, ak platili nejaku dan, bude im cela vratena ....
    kvoli vyske prijmu nemaju povinnost podat DP (alebo RZD) ale maju moznost
    veronikasad Výstav potvrdenie o príjme a pošli doporučene na adresu. Mohli mať príjem aj u iného zamestnávateľa. Ak sa ti potvrdenie spolu so žiadosťou o vykonanie RZD do 15.2. vráti, si povinná im ho urobiť.
    veroniak1982 daň neplatili žiadnu.
      zbaliť

    RZD a odpocítateľná položka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.