Zavrieť

Porady

Odpočitateľná položka na manželku počas PN v RZD za rok 2013

Ahojte poraďáci, chcela by som Vás poprosiť o Váš názor, či si zamestnanec môže uplatniť v RZD NZD na manželku, ktorá bola od januára 2013 do septembra 2013 na PN (poberala nemocenské dávky) a od októbra jej bol priznaný čiastočný invalidný dôchodok. Nepracuje nikde, ani počas roku 2013 nepracovala, ale na úrade práce ešte evidovaná nie je, nakoľko ešte stále neukončila PN-ku. Vedeli by ste mi poradiť???? Nechcem mu povedať hlúposť. V prípade, že si NZD na manželku uplatniť môže, potrebujem od nej aj výmer je invalid. dôchodku poprípade koľko dostávala nemocenskej aby som to započítala do jej príjmu za rok 2013 (aj keď si myslím, že tieto dávky by sa do prijímu manželky rátať nemali, ale rada by som si bola istá).
Veľmi pekne ďakujem za každú radu!
veronikasad Môžeš uplatniť (ak budeš mať čo) z rozdielu medzi pomernou časťou NČZD za obdobie poberania ID (2/12 ročného nároku) a celoročným vlastným príjmom manželky (nemocenské+inv.dôchodok)
Mirka1986 Začína mi to byť jasnejšie, veľmi pekne ďakujem za Vaše vysvetlenie! :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Pokiaľ nebola evidovaná na úrade práce tak nemá nárok na NČZD na manželku. Sprísnili sa podmienky uplatňovania


    dopĺňam: keďže má priznaný invalidný dôchodok, má nárok na mesiace, kedy spĺňala podmienky - samozrejme znížené o vlastný príjem.
    Naposledy upravil kn-alka : 03.02.14 at 11:12
    veronikasad Nesúhlasím, môže 2/12 ročného nároku - 11-12/2013, resp. rozdiel medzi pomernou časťou a vlastným príjmom za celý rok 2013
    kn-alka ... jáááj, už jej priznali invalidný... to som nepostrehla.
    Mirka1986 hľadala som, ale keď sa pozrieš do znení, nikde nie je tento špecifický prípad (hlavne to uplatnenie NZD na manželku študentku .... ), preto som si to zadala ako otázku. Keď nevieš alebo nechceš odpovedať, neodpovedaj! Toto je slobodné fórum. Ďakujem!
    Tweety Pozri si § 11 Zákona o DzP a zistíš aké sú podmienky na uplatnenie VČ.

    Odpočitateľná položka na manželku počas PN v RZD za rok 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.