Zavrieť

Porady

Danove priznanie na Slovensku a vrátenie dani z UK

Dobrý deň.
V roku 2017 som pracovala asi polroka v UK (legálne, odvadzala som dane). V marci tohto roku by som teda mala podať daňové priznanie na Slovensku (som resistentom SR a môj príjem bol vyšší ako tisíc niečo za rok). Mám aj niečo platit Slovensku alebo len podať to priznanie, že som platila daň v UK?
Zároveň mám právo požiadať o vrátenie daní z Anglicka. Takže ak požiadam o vrátenie daní z UK, v konečnom dôsledku vlastne nezaplatím daň nikomu, ked mi to vrátia aj z UK? Je takáto situácia v poriadku so zákonom? Nebudem za to pokutovaná?
Dakujem.
Naposledy upravil 7heaven@centrum.sk : 31.01.18 at 17:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak si platila dane v UK a podľa ich zákonov máš nárok na vrátenie dane - tak to musíš riešiť DP v UK - len upozorňujem, že oni majú iné zdaňovacie obdobie - od apríla do apríla.
    No a tu na Slovensku spravíš DP za rok 2017 zo VŠETKÝCH celosvetových príjmov (aj SK príjmy, aj UK príjmy) - príjmy z UK sú tzv "vyňaté" príjmy - z toho daň nebudeš platiť.
    K DP je poučenie -preštuduj. - a tu na porade použi vyhľadávač - nájdeš užitočné info
    7heaven@centrum.sk Vykonám. Ďakujem

    Danove priznanie na Slovensku a vrátenie dani z UK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.