Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok 2014 - vrátenie daní od viacerých subjektov

Zdravím poraďáci. Minulý rok som si robil daňové priznanie sám, nakoľko mi bola vrátená daň iba od jednej firmy. Tento rok by som však mal dostať daňový preplatok od DÚ z dvoch zamestnaní. Vie mi niekto poradiť, ako vyplniť daňové priznanie? Stačí sumy iba spočítať? či? Ďakujem za rady.
Naposledy upravil Martin Karas : 21.03.15 at 09:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    nie, nedostaneš od viacerých....
    musíš mať jedno RZD alebo DP a nie viacero !!!!
    z RZD ti vracia preplatok ten zamestnávateľ u ktorého si požiadal o RZD
    a ak podáš DP tak ti preplatok príde z DU
    24 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad ak mal nízké príjmy a u žiadneho zo zamestnávatelom nemal podpísané vyhlásenie, možno dostane vrátenú celú daň od oboch zamestnávatelov.
    Mila123 od oboch? obaja mu vyplatia preplatok???? hádam nie takto.......
    veronikasad nie zamestnávatlia, ale DU, ak si podá DP - na RZD je už neskoro.
    Martin Karas ročné zúčtovanie dane mi prišlo od oboch zamestnávateľov...u jedného som odpracoval 4 mesiace..u druhého 3 mesiace (v roku 2014)...
    veronikasad Určite to bolo Ročné zúčtovanie ? Neposlali ti potvrdenie o zdanitelnej mzde ?
    Martin Karas ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti za zdaňovacie obdobie Rok 2014
    veronikasad U každého z nich si dával žiadosť do 15.2.2015, alebo to bola "iniciatíva" mzdárky ?
    Martin Karas v oboch prípadoch iniciatíva mzdárok
    veronikasad Tak teraz musíš byť iniciatívny ty - z oboch RZD urobiť do 31.3.2015 opravné daňové priznanie typu A.
    Katy a R no ak ti obidvaja zamestnávatelia spravili RZD - a nevedeli o sebe, môže sa stať, že ti vyplatia preplatok, na ktorý v skutočnosti nebudeš mať nárok (samozrejme nepoznáme čísla - tak ???) ... bude treba opravné DP
    Martin Karas daňový preplatok u jedného zamestnávateľa je vo výške 140 eur a u druhého 100 eur...
    veronikasad Výkon práce trval len 7 mesiacov, tak niečo "zachráni" douplatnenie NČZD. Žasnem nad takýmito mzdárkami.
    veronikasad Už ti prišiel od oboch zamestnávatelov aj preplatok dane ?
    Katy a R obávam sa, že aj keď ešte peniažky nie sú na účte - už to nepôjde zrušiť. Myslíš, žeby mzdárka urobila RZD bez "podpisu" ? (už ako k tomu prišlo ...???)
    Martin Karas takto . . . zle hovorím . . . RZD nemám spravené ani od jedného zamestnávateľa...od oboch mi iba prišlo potvrdenie o príjme za minulý rok. . . V terajšom zamestnaní mi chcela ekonómka spraviť RZD - ale ja som si od nej vyžiadal potvrdenie o príjme, že ja si daňové priznanie podám sám . . .
    Martin Karas ja som sa domotal a domotal aj Vás...ospravedlňujem sa RZD nemám spravené...od oboch mám iba potvrdenia o príjme
    veronikasad Keď na Porade čítam otázky niektorých "mzdárok". vôbec by som sa tomu nečudovala ...
    Tam už nezostáva nič iné, len urobiť opravn= DP typu A. Dôsledky RZD bude znášať firma pri kontrole sama.
    Katy a R no vydýšššš ... prehneme ťa cez koleno !!!
    veronikasad Martin, nerob si z nás srandu, čítať ťa hádam naučili už v prvej triede. Pýtala som sa ťa aký doklad si dostal (uviedla som aj názvy) a ty si napísal, že ti z oboch firiem prišlo Ročné zúčtovanie dane ...
    Martin Karas fakt sa ospravedlňujem..ale som v práci..robím tristo vecí naraz odpisujem tu, telefonujem, maily píšem tak som mysľou na 5 miestach zároveň
    veronikasad Martin, a toto si z čoho odpísal " ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti za zdaňovacie obdobie Rok 2014" ?Lebo sa mi nezdá, že takúto presnú definíciu ovládaš ....
    Martin Karas z tohto: http://www.podnikajte.sk/Data/881/Us...a-dan-2014.pdf
    veronikasad Lenže toto tlačivo vyplňuje zamestnavatel, nie ty - ty si musíš podať daňové priznanie typ A. Doplň sumu súčtu príjmov z oboch potvrdení z r.01
    Martin Karas a neskôr som zistil, že som nedostal RZD ale iba potvrdenie o príjme od oboch...
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Rovnako ako vlani, údaje z jednotlivých riadkov Potvrdenia o zdanitelných príjmoch spočítaš a prenesieš do DP.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Vyplníš si DP rovnako, ako vlani - máš k tomu dobrý návod - Poučenie.
    od zamestnávateľov si nedostal RZD - ale potvrdenie o príjme, ktoré prikladáš K DP. ak ti výjde preplatok - vyplatí ti ho DU. Žiadosť je priamo v DP.
    RZD by ti zamestnávateľ spravil, ak si o to požiadal do 15.2. - ale jeden zamestnávateľ - mal si mu dať potvrdenie o príjem od toho druhého zamestnávateľa.
    rodina1 on ale v komentári píše, že mu obidvaja zamestnávatelia vykonali RZD ...
    Katy a R to som v čase písania ešte nevedela - a bez uistenia sa mi to zdalo veru nepravdepodobné - nuž ale vidíš ho! - ešte môže mať nakoniec aj nedoplatok !
    pochybujem, žeby mzdárka urobila RZD bez podpísanej žiadosti (už ako to v skutočnosti bolo, ťažko ???)

    Daňové priznanie za rok 2014 - vrátenie daní od viacerých subjektov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.