Zavrieť

Porady

Študent, SZČO a TPP - daňové priznanie

Dobrý deň,

V januári 2017 som začal pracovať na TPP, kde som pracoval 3 mesiace (zárobok cca 3000€ brutto). Začiatkom Apríla som podal výpoveď.

V Apríli som si založil živnosť. Príjmy z podnikania za rok 2017 cca 200€.

Od Septembra 2017 som denným študentom VŠ a neplatím preddavky do ZP.
...
Chcem sa spýtať, aké papiere budem potrebovať na daňové priznanie? Čo si mám pýtať od firmy, v ktorej som pracoval? Kedže som zarobil za rok 2017 menej ako nezdanitelné minimum, mali by mi vrátiť daň, ktorú som odviedol počas TPP? Potrebujem nejaké potvrdenie zo školy? prípadné nejaké rady/chytáky pri takejto kombinácii?

Ďakujem velmi pekne za odpoveď.
4 komentárov     zbaliť
Mila123 z etiky už máš urobenú skúšku? rady dostaneš ale chytáky? to tu nechodí, zabudni, podaj si DP typ B a zaplatené preddavky na daň zo ZČ ti DU vráti......
martin_heti Chytáky som myslel takto : mám si dávať na niečo pozor pri podávaní danového priznania pri takejto kombinácii?
Katy a R najskôr si to DP pozri - a prečítaj poučenie!
Tweety Na čo pozor? Iba na to, aby si ho vyplnil správne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Potrebujes potvrdenie od zamestnavatela o zdanitelnej mzde a zuctovat prijmy zo zivnosti v danovom priznani typu B.
    To, ze si student, nie je pre danove priznsnie podstatne, ziadne take potvrdenie nedokladujes.
    Dan by ti mala byt vratena.
    martin_heti Ďakujem pekne za odpoveď.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Isto si od zamestnávateľa dostal Potvrdenie o príjme zo ZČ. To potrebuješ. Iné nič. Príjmy spolu, teda zo ZČ aj zo živnosti, prípadne iné zdaniteľné, zdaníš v DP B.
    martin_heti Ďakujem za odpoveď.
    ivka70 31.01.18 17:40 odstránil(a) z Porady

    Študent, SZČO a TPP - daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.