Zavrieť

Porady

Stavebné práce - miesto výkonu práce

Ahojte, prosím Vás o odpoveď na moju primitívnu otázku. Idem vypracovať pracovnú zmluvu firme, kde konateľ firmy bude zároveň zamestnancom. Ide o stavebnú činnosť na SK. A zasekla som sa pri kolónke "Miesto výkonu práce". Doteraz som mala len predavačky a tam to bolo jasné. Miestom výkonu práce bol ten obchod. Ale čo uvediem ako miesto výkonu práce u stavebnej firmy, ktorá pracuje naraz na rôznych stavbách? Ak by som dala sídlo firmy, tak by to nebola pravda, nakoľko zamestnanec na tej adrese nepracuje. Prosím Vás, ako to uvádzate v pracovných zmluvách? Srdečne Vám ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Podľa ZPv PZ má byť len jedno miesto výkonu práce.
    §43 odst.1
    b) miesto výkonu práce (obec, časť obce alebo inak určené miesto),
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Môžem dať aj napr. Prešovský kraj?
    Tweety Nie. Len v rámci jednėho mesta.
    mondes A keď má stavebná firma viac stavieb a svojich zamestnancov presúva hore-dole, tak to musím stále robiť dodatky k zmluve? Alebo???
    mondes Tweety, ide o menšiu stavebnú firmu, ktorá má rozrobené možno 4 stavby. Keby som do PZ uviedla ako miesto výkonu práce adresy tých štyroch stavieb? Je to možné? Ďakujem.
    Tweety Miesto môže byť len jedno. To som už uviedla v odpovedi. Pozri tu sa to riešilo:
    http://www.porada.sk/t85436-miesto-v...vebnictvo.html
    mondes Hmm, ďakujem, no ten link mi veľa nepomohol. Ak uvediem miesto výkonu práce sídlo firmy, tak by potom firma mala vyplácať cestovné náhrady, ak by zamestnanec pracoval inde, ako v mieste výkonu práce. Fakt neviem, čo tam napísať..
    Tweety Ale veď tam máš aj iný variant.
      zbaliť

    Stavebné práce - miesto výkonu práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.