Zavrieť

Porady

Môže zamestnávateľ zvysit pracovný fond?

Potrebujem poradiť či mi zamestnávateľ môže navýšiť pracovný fond o štátny sviatok. Napr. Január bol sviatok jeden čiže 176+8 hodín..? V máji sú to dva sviatky to znamená +16 hodín ku pracovnému fondu.... Je. Toto vôbec možné??? Ja mám prác. dobu od 5.30 do 14.00...každý druhý víkend idem do práce na 2hodiny sobotu aj nedeľu. Následne v týždni štvrtok a piatok odchádzam z práce o 12:00. čím si vyčerpám vzniknutý nadčas s vikendu.statme sviatky si striedame s kolegynkou tiež pracujeme 2hod.je.toto vôbec možné??? Tým pádom pôjdem do mínusu veľa hodín.... Ďakujem za odpovede
Naposledy upravil ivka70 : 06.02.18 at 04:42
ivka70 Cize pracujes len v po-pia a praca v sobotu a nedelu je nadcasom, za ktory si cerpas nahradne volno? alebo mas nerovnomerne rozlozeny pracovny cas a plan zmien, podla ktoreho vies ,kedy mas pracovat? planovane zmeny mate aj na sviatky?
marijja ano pracujem pondelok az piatok.praca v sob. a ned. je nadcasom.vzniknty nadcas si skresam tým ze vo stvrtok a piatok koncim v praci o 12 hod.takto sa striedam s koleginou .jeden vikend ona jeden ja....a domov skorej taktiež...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pracovny fond je vzdy pocitany aj so sviatkami pripadajucimi na po-pia.
    Akurat ak zamestnec nepracuje vo svoj riadny pracovny den, lebo je sviatok, ma narok na nahradu mzdy za sviatok.
    Ak pracujete v po-pia a sobota, nedela su nadcasy, tak v po-pia bud pracujete, alebo ak na tieto dni pripadne sviatok a nepracujete ,elbo je sviatok, patri vam nahrada mzdy za sviatok (s prinalezajucim poctom hodin).
    Nemozete teda odpracovat v riadnom pracovnom case viac hodin, jedine ak tak v nadcase.

    Ina by bola situacia, keby islo o nerovnomerne rozlozeny pracovny cas a v pondelok, 1.1. by ste podla planu zmien nemali pracovat. Potom ide o sviatok, ktory nezasahuje do vasho pracovneho casu a narok na nahradu mzdy za sviatok vam nevznika.

    Ak vam zamestnavatel zle pocita pracovny fond, obratte sa na prislusny Inspektorat prace.
    marijja Ďakujem za odpoveď.

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    Zamestnávateľ nemôže navýšiť pracovný fond,ten je daný počtom pracovných dni v v danom mesiaci -viď. pracovný kalendár

    Do počtu pracovných dní sa nezapočítavajú:
    - štátne sviatky
    - dni pracovného pokoja tzn.sobota a nedeľa
    - ostatné dni pracovného pokoja
    Naposledy upravil karol.za : 07.02.18 at 03:09 Dôvod: estét :)
    marijja Ďakujem za odpoveď
    karol.za To označenie ako neužitočné je správne pri nerovnomerne rozloženom pracovnom čase,vtedy môže fond pracovného času byť rozložený aj na sviatky,dni pracovného pokoja a aj na ostané dni pracovného pokoja

    ale nakoľko marijja jasne vo svojej otázke definovala že ona pracuje po-pia ,a v so a ne pracuje nadčas,ktorý si potom čerpá v iných dňoch skorším odchodom z práce ,tak to označenie neužitočné nieje na správnom mieste,alebo ......?????

    Môže zamestnávateľ zvysit pracovný fond?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.