Zavrieť

Porady

Je možné aby predsedajúci na schôdzi SVB bol zároveň aj zapisujúcim?

Je možné aby predsedajúci na schôdzi SVB bol zároveň aj zapisujúcim? Správcovská spoločnosť mi odmietla takto spravenú zápisnicu zo zhromaždenia.
Naposledy upravil ivka70 : 07.02.18 at 08:48
4 komentárov     zbaliť
misoft Trochu neštandardné, aby predsedajúci bol zároveň zapisovateľom (podľa mňa to niečim smrdí a PORIADNE)....
Onko Alebo sa to len nikomu inému nechcelo robiť. Je jedno, kto zapisuje, overovatelia majú zodpovednosť za to, že je to podľa skutočnosti.
mackoivan Správcovska spoločnosť ? Alebo správca ekonomických činností ? =účtovník.
PetraFr nižšie som uviedla, že som sa vyjadrila nesprávne, nie správcovská spoločnosť ale na mandátnu zmluvu - vykonáva len určite činnosti pre SVB, ospravedlnujem sa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Zákon to nezakazuje. A čo zákon nezakazuje je legálne, nakoľko nie si subjektom verejného práva. Správcovská spoločnosť nemá zákonné oprávnenie akceptovať alebo neakceptovať zápisnicu. Táto je platná, kým o jej neplatnosti nerozhodne súd. Správcovská spoločnosť si nemôže privlastňovať kompetencie súdu. Sú povinní sa ňou riadiť. A ak sa ňou riadiť nechcú, tak musia podať žalobu o neplatnosť.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Je!

    " (1) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo a povinnosť zúčastňovať sa na správe domu a na schôdzi vlastníkov hlasovaním rozhodovať ako spoluvlastník o všetkých veciach, ktoré sa týkajú správy domu, spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a pozemku. Oznámenie o schôdzi vlastníkov spolu s programom schôdze musí byť v písomnej forme doručené každému vlastníkovi bytu alebo nebytového priestoru v dome minimálne päť pracovných dní pred dňom konania schôdze. Výsledok hlasovania oznamuje ten, kto schôdzu vlastníkov zvolal, a to do piatich pracovných dní od konania schôdze vlastníkov spôsobom v dome obvyklým."

    To platí pre obe formy správy domu. Ten kto zvolal schôdzu musí zabezpečiť aj jej zdokumentovanie, teda zápisnicu z konania schôdze v ktorej sú uvedené aj výsledky hlasovania o všetkých spoločných veciach týkajúce sa správy domu.

    Píšeš, že máte založené SVB, teda minimálne tri orgány. Predseda, štatutár, vykonáva, zabezpečuje činnosť SVB. Rada, kontrolný orgán SVB. Zhromaždenie, všetci vlastníci bytov v dome, ktorí rozhodujú o všetkých spoločných veciach domu na schôdzi.

    "§ 6, ods. (3) Na správu domu nesmú byť dohodnuté súčasne viaceré formy správy domu. Na správu v jednom dome môže byť uzavretá zmluva len s jedným správcom alebo len jedna zmluva o spoločenstve."

    Ak máte SVB, nemôžete mať správcu. No môžete mať dohodnuté s niekym dohodnutý výkon určitých služieb, napríklad účtovníctvo. Ale, tá osoba či už fyzická alebo právnická nemôže rozhodovať o spoločných veciach SVB.

    Inak, načo také SVB, ktoré sa nevie samo spravovať? Zápisnicu zvyčajne podpisujú aj overovatelia zápisnice, ak si ich schôdza zvolí.
    PetraFr som sa nevyjadrila správne- nie správcu, ale tak ako píšete na mandátnu zmluvu spoločnosť ktorá nám zabezpečuje určité činnosti
    sito Takže rozhodujete vy, Zhromaždenie SVB. Ak je vaše rozhodnutie v súlade so zákonom, mandant nemá čo protestovať voči vašemu rozhodnutiu. Ale ak rozhodnete niečo, čo je v rozpore so zákonom, môže vás upozorniť na to a aj nekonať v rozpore so zákonom. A čo mu na tom vadí, že ten kto schôdzu zvolal, viedol spravil aj zápisnicu. Zákon to nezakazuje, či? Nech vám potom povie ktorý zákon to neumožňuje. Nakoniec, v zákone ani nie je zápisnica spomenutá. Spomína sa len výsledok hlasovania.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Keď to podpíšu aj overovatelia ..., je to len nepraktické.

    Je možné aby predsedajúci na schôdzi SVB bol zároveň aj zapisujúcim?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.