Zavrieť

Porady

Fajčenie na pracovisku - pracovisko opatrovateľky v byte klienta

Ako môžme ochrániť zdravie opatrovateľky, ktorá sa stará o klienta v jeho domácom prostredí, a ktorý fajčí. Ako tomu môžme zabrániť, aby aspoň v čase kedy je u neho opatrovateľka nefajčil
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Vymeniť ju za opatrovateľku - fajčiarku.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    bodliak, lujza.j, Mila123, lubko6394
    Neužitočné (1)
    3
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bodliak Správne. Alebo sa dohodnúť s klientom, že fajčiť nebude, a tým obmedzením sa tiež starajú o jeho zdravie... Ako posledná možnosť, vyšší poplatok za ošetrovanie fajčiara a tým kompenzovať ošetrovateľke tieto zťažené podmienky.
    Oliwa Ak nie, môžu húliť spolu...
    quality hm ... žiaľ chodí tam aj opatrovateľka fajčiarka a vadí jej to
    quality myslím, že v tomto je diera v zákone, keďže je to pracovisko opatrovateľky ale na 2. strane je v byte klienta .... je vôbec niečo o čo sa oprieť v zmysle zákona? ... myslím, že nie aspoň som nič nenašla.
    Oliwa Tak je potom asi slabá fajčiarka... určite slabšia, ako opatrovaný...
    buchač Oliwa (Dnes 11:19) Ak nie, môžu húliť spolu...
    Oliwa (Dnes 12:10) Tak je potom asi slabá fajčiarka... určite slabšia, ako opatrovaný...
    =================
    Hm...ako to slušne ?

    Už mi tam chýba len doporučenie, aby opatrovateľka aj inak "fajčila"...

    Mám za to, že srandičky by prešli, ak by to bolo opačné garde...opatrovateľka by fačila a opatrovaného by išlo roztrhnúť od dymu.
    Vtedy by sa hľadali cestičky v zákone, sťažnosti na opatrovateľku, sťažnosti na Úrad pre zdrav. starostlivosti...etc.

    Tá "odpoveď" ohľadom výmeny ?
    Sladká nevedomosť...kto nezažil opatrovateľské služby, nepochopí. Ono to nie je až tak jednoduché, ako výmena spodného prádla.

    Samozrejme, že to neužitočné som dal ja.
    quality áno presne tak buchač ... keby to bolo opačne tak by sa to hneď dalo riešiť ale takto ..
    Oliwa Záleží predsa na tom, či a ako máte zakotvené pracovné podmienky a ochranu zdravia pri práci - v zmluve medzi poskytovateľom a prijímateľom opatrovateľskej služby.
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak je taka moznost,tak vyhradit jednu miestnost,kde bude klient fajcit,kde to nebude opatrovatelkam vadit,kde sa nezdrziavaju.

    To je tazka dilema,lebo klient je doma,asi je zvyknuty doma fajcit.
    Ale treba,aby pochopil a toleroval, ze OP to vadi,ze sa nechcu cely den zdrziavat v zafajcenom prostredi.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Nech mu schova cigi.

    Fajčenie na pracovisku - pracovisko opatrovateľky v byte klienta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.