Zavrieť

Porady

Priznanie invalidity.

Posudkový lekár určuje % invalidity. Ak už uznal pacientovi 35% za zdravotné postihnutie a to 25% za koxatrózu III. stupňa Dg. M16.1 a plus 10% za úzkostnú poruchu Dg.MKCH-10. Momentálne je tá pacientka po onkologickej operácii Dg.D051 a podstupuje rádioterapiu, plus tabletky na 5 rokov. Chystá sa podať znovu žiadosť o priznanie invalidného dôchodku nakoľko 35 % nie je dostatočné ohodnotenie. Len by som chcela vedieť ako je to s určovaním rozhodujúcej diagnózy. Či je na to nejaký lekársky kódex alebo je to iba na rozhodnutí toho posudkového lekára a na jeho nálade?
Vopred ďakujem za odpoveď a názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Samozrejme - že tam nejaká subjektivita je - ale zase posudková komisia rozhoduje podľa dokumentácie od odborných lekárov, ktoré si vyžiada (čiže aj aké "hodnotenie" dá odb. lekár) - a tiež podľa zákona o SP. pozri prílohu č4 - tam je pre konkrétne diagnózy stanovený rozsah zníženia schopnosti pracovať v %.
    http://www.autora.sk/zz/2003/461
    doplnenie - pozri http://www.socpoist.sk/lekarska-posu...poistenia/947s
    Naposledy upravil Katy a R : 07.02.18 at 18:20

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pri onkologických ochoreniach je možné požiadať o prehodnotenie invalidity hneď ako obdrží histologický nález. Nech ide do SP spísať žiadosť, ku ktorej predloží histologický nález a prepušťaciu správu z nemocnice.

    Po dvoch rokoch od operácie sa % invalidity prehodnocuje.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    filipovaM No keď som si bola pýtať tlačivá na spísanie žiadosti posudkový lekár na mňa dosť surovým spôsobom nakričal, čo otravujem ihneď po operácii, mám prísť iba po liečbe ožiarmi a v konečnom dôsledku po ožiaroch budem vyliečená takže čo vôbec chcem. Lekársku prepúšťaciu správu aj histologický nález som mala so sebou aj ho videl aj správu. Takže som bola z toho na prášky.
    Ďakujem za odpoveď.
    veronikasad Odstránili jej celý prsník?
    filipovaM Ešte som zabudla, ktorá diagnóza by mala byť tá hlavná? Ja viem, že to povie posudkár. Len mám z toho všetkého taký dojem, že náročky dal aj prvý krát tú hlavnú, na ktorú je menej percent a tých 10 to už nezachránilo.
    veronikasad Hlavná diagnóza je teraz onkologické ochorenie, po dvoch rokoch zdravotný stav prehodnocujú.
      zbaliť

    Priznanie invalidity.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.