Zavrieť

Porady

pokuta za nepodanie štvrťročného prehľadu

Mám jeden problém. V januári som odovzdala štvrťročný prehľad za zamestnancov za 4.Q.2005, ale u nás na Daň. úrade niekedy tlačivá potvrdzujú a niekedy nie. Ja mám tlačivo potvrdené len dátumovkou.
Teraz nám prišla pokuta za nepredloženie výkazu, a neviem ako dokázať že sme tlačivo odovzdali. Odteraz ich radšej budem zasielať doporučene poštou, ale ako je možné, že niektorí pracovníci DÚ potvrdenie dajú a iní nie. Kto teda porušuje zákon, tí, ktorí potvrdenie vydajú, alebo tí, ktorí ho vydať odmietajú. V poisťovniach a iných úradoch som sa nestretla s problémom potvrdiť mi kópiu odovzdávaných dokladov.
Naposledy upravil EkoMax : 04.10.06 at 11:21
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
EkoMax
Mám jeden problém. V januári som odovzdala štvrťročný prehľad za zamestnancov za 4.Q.2005, ale u nás na Daň. úrade niekedy tlačivá potvrdzujú a niekedy nie. Ja mám tlačivo potvrdené len dátumovkou.
Teraz nám prišla pokuta za nepredloženie výkazu, a neviem ako dokázať že sme tlačivo odovzdali. Odteraz ich radšej budem zasielať doporučene poštou, ale ako je možné, že niektorí pracovníci DÚ potvrdenie dajú a iní nie. Kto teda porušuje zákon, tí, ktorí potvrdenie vydajú, alebo tí, ktorí ho vydať odmietajú. V poisťovniach a iných úradoch som sa nestretla s problémom potvrdiť mi kópiu odovzdávaných dokladov.
Tí ktorí potvrdzovanie odmietajú porušujú zákon. Preto asi nanovo zaviedli tie listočky na ktoré treba vyznačiť čo vlastne podávaš. V podateľni sú povinní ti to potvrdiť.
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Teraz to už robia, ale pred niekoľkými mesiacmi boli schopní sa pohádať a potvrdenie nedať. A keď niečo stratia, tak vyrubujú pokuty.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ja pravidelne výkazy posielam poštou, aj ja som sa už s týmto stretla.
Na Podací lístok si napíšem, ktoré tlačivo som posielala poštou.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

tiez posielam vsetko doporucene, ale v pripade pokuty, napriklad do socialky, kde posielam viacej veci, neviem ako by som sa vyhadala, ze co bolo poslane, ked som davala k prihlaskam aj kopiu a list s tym, ze co je v prilohe, tak mi pani povedala, ze nemaju cas na to, aby zasielali spat potvrdene papiere a tiez nemaju nikde pisane, ze musia minat obalky na to, ked je niekto lenivy cakat v rade
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

EkoMax
Teraz to už robia, ale pred niekoľkými mesiacmi boli schopní sa pohádať a potvrdenie nedať. A keď niečo stratia, tak vyrubujú pokuty.
Neviem, asi záleží, v akom meste sa takéto niečo stalo. Ja som z Trenčína, a takéto niečo sa mi ešte nestalo, na Dú bez problémov mi potvrdia všetko, čo prinesiem. A bez toho, aby som im niečo hovorila, keď vidia kópiu, automaticky mi ju potvrdia a dajú. Ale Ekomax, keď máš dátumovku, kde je problém? Veď tam musí byť deň prijatia. Nerozumiem tomu.
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

V sociálnej poisťovni sa to stalo už aj mne. Dokonca som im zasielala ofrankovanú obálku s adresou a kópiu dokladu, ktorý stačilo potvrdiť a zaslať naspäť. Keď som urgovala, prečo mi obálky nezasielajú, tvrdili že na to nemajú čas a ani povinnosť zo zákona. Povinnosti platia zrejme iba pre nás. " Ofrankované obálky ma aj tak nevrátili" - boli to vyhodené peniaze.
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Mám tam len bežnú dátumovku, pečiatka s hlavičkou Daň. úradu mi odmietli dať. Zajtra sa tam chystám, som zvedavá, či mi to uzajú.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

EkoMax
Mám tam len bežnú dátumovku, pečiatka s hlavičkou Daň. úradu mi odmietli dať. Zajtra sa tam chystám, som zvedavá, či mi to uzajú.
Vyskúšaj, nič nemôžeš stratiť. Ja by som to tak nenechala. Je to zbytočná a nespravodlivá pokuta. Držím päste.
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Ďakujem za podporu, zajtra dám vedieť, ako som dopadla. V každom prípade to je pre mňa dôležitá skúsenosť. / Len dúfam, že si ju neodskáčem aj finančne./
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

lenkak aj ja som donedávna všetko posielala doporučene a na podací lístok si napísala čo som vlastne poslala. Vieš čo mi na to povedali v Sociálnej poisťovni, keď urgovali prihlášku? Že nijako nedokážem, že tam tá prihláška bola. Oponovala som tým, že predsa niekto musí zapisovať aká pošta príde v doporučených obálkach ale odpoveď SP bola, že oni len zapíšu podacie číslo a od koho to je. Čo to je, vôbec nevedia.
Tak od teraz všetko posielam na doručenku. Tam je na to určený riadok. Stojí to o 9,- Sk viac ako doporučený list, ale klientovi príde doručenka a je spokojný ( aspoň vie, čo všetko robíme... ). Evidenciu doručeniek majú pravdepodobne lepšie robenú, lebo zatiaľ všetko našli... aj keď na druhý pokus.
Tých 9,- Sk sa mi oplatilo zainvestovať, lebo keď som mala niečo posielať druhý krát, zas to stálo 25,- Sk - poštovné okrem roboty.
Ej, ale som sa rozkecala...
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

ermon
lenkak aj ja som donedávna všetko posielala doporučene a na podací lístok si napísala čo som vlastne poslala. Vieš čo mi na to povedali v Sociálnej poisťovni, keď urgovali prihlášku? Že nijako nedokážem, že tam tá prihláška bola. Oponovala som tým, že predsa niekto musí zapisovať aká pošta príde v doporučených obálkach ale odpoveď SP bola, že oni len zapíšu podacie číslo a od koho to je. Čo to je, vôbec nevedia.
Tak od teraz všetko posielam na doručenku. Tam je na to určený riadok. Stojí to o 9,- Sk viac ako doporučený list, ale klientovi príde doručenka a je spokojný ( aspoň vie, čo všetko robíme... ). Evidenciu doručeniek majú pravdepodobne lepšie robenú, lebo zatiaľ všetko našli... aj keď na druhý pokus.
Tých 9,- Sk sa mi oplatilo zainvestovať, lebo keď som mala niečo posielať druhý krát, zas to stálo 25,- Sk - poštovné okrem roboty.
Ej, ale som sa rozkecala...
Vďaka za radu, asi to začnem praktizovať rovnako. Doručenka je doručenka. Tú nezaprú.
Teraz trošku mimo témy: Ja som do pohody začala písať len minulý týždeň a som veľmi príjemne prekvapená, ako živo sa tu na jednotlivé témy diskutuje. Čím ďalej sa utvrdzujem, že podobné skúsenosti v praxi nemám sama.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

EkoMax
...Ja som do pohody začala písať len minulý týždeň a som veľmi príjemne prekvapená, ...
Myslíš do porady? Vitaj medzi nami!
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

ermon
Myslíš do porady? Vitaj medzi nami!
Omlúvam sa za omyl! Pracujem s účt. programom POHODA, takže mi to uletelo. Je to dosť podobné.
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Odpovedám tak, ako som sľúbila. Na DÚ mali pravdu, dátumovku mi uznali, prehľad bol odovzdaný, pokuta je vyrubená, nakoľko prehľad som mala odovzdať podľa zákona do 30 dní a ja som ho odovzala 31.1.2006 čo je jeden deň po zákonnom termíne. V januári bol frmol, a ja som si to neuvedomila, keď som roznášala výkazy do poisťovní, že ten jeden deň je dôležitý. Takže : ŽIVOT JE TVRDÁ ŠKOLA! URČITE SA MI TO UŽ NESTANE.
Vyplýva z toho ponaučenie: TERMÍNY SÚ DOLEŽITÉ !
/ Len nechápem, prečo tí, ktorí prehľady neodovzdávajú vôbec, neplatia žiadne pokuty/
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

EkoMax
Omlúvam sa za omyl! Pracujem s účt. programom POHODA, takže mi to uletelo. Je to dosť podobné.
To ani nebol omyl, napadlo ťa to preto, lebo na Porade je pohoda. A tie termíny - o jeden deň - sme pocítili viacerí. Aspoň máme hrejivý pocit, že sme tiež prispeli do štátneho rozpočtu svojou kvapkou.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
EkoMax
/ Len nechápem, prečo tí, ktorí prehľady neodovzdávajú vôbec, neplatia žiadne pokuty/
Asi preto, že keĎ nepodávajú DÚ o ních nevie, že majú podávať. Sú to väčšinou tie firmy, ktoré nie sú registrované na platenie dane zo závislej činnosti. Mzdy majú nastavené na MM, tým pádom nevychádza daňová povinnosť, neplatia a ani nepodávajú. Len pri kontrole raz príde aj na ních. Ale potom to bude pre ních oveľa väčšia suma. Za každý štvrťrok nepodania im vyrúbia naraz.
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Znovu sa ozývam na margo problému s pokutou za jeden deň omeškania pri podní štvrťrocného prehľadu. Dnes som sa po telefonáte na DÚ dozvedela, že rovnakých prípadov mali okolo 40 a tím, ktorí to nezaplatili bola pokuta na základe žiadosti odpustená.
Potrebujem poradiť, ako postupovať, a či mám nárok na vrátenie pokuty, pretože na DÚ mi povedali, že ak som to už zaplatila, tak nemá význam žiadať pokutu naspäť.
Len nechápem ako je možné, že ten, kto poctivo pokutu na základe výzvy zaplatí dopadne horšie ako ten, kto to má na háku a nič nevyplatí. Platí tu jeden zákon, alebo je na každého iný meter ?
Naposledy upravil EkoMax : 04.10.06 at 11:23
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

EkoMax
Znovu sa ozývam na margo problému s pokutou za jeden deň omeškania pri podní štvrťrocného prehľadu. Dnes som sa po telefonáte na DÚ dozvedela, že rovnakých prípadov mali okolo 40 a tím, ktorí to nezaplatili bola pokuta na základe žiadosti odpustená.
Potrebujem poradiť, ako postupovať, a či mám nárok na vrátenie pokuty, pretože na DÚ mi povedali, že ak som to už zaplatila, tak nemá význam žiadať pokutu naspäť.
Len nechápem ako je možné, že ten, kto poctivo pokutu na základe výzvy zaplatí dopadne horšie ako ten, kto to má na háku a nič nevyplatí. Platí tu jeden zákon, alebo je na každého iný meter ?
no urcite by som to nedefinovala tak ako v predposlednej vete, ja som zbadala chybu po par mesiacoch a telefonicky sa informovala co a ako, poslala som oznamenia, ziadost o preuctovanie.
vzdy pri kazdej pripadnej pokute sa posiela ziadost o odpustenie a nemozem povedat, ze by boli nejaki neustretovi, dokonca aj na socialke nam odpustili dost znacnu sumu na zaklade ziadosti.
takze skor by som sa na tvojom mieste z toho poucila a pokial nastane podobny problem neplatit hned vsetko ale skusit sa dohodnut
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Mne na daňovom úrade dávajú potvrdenie na ich predtlačenom tlačivku že som podala priznanie, či už DPH,ročné alebo prehľad o zrazenej dani.Keď nestíham ísť osobne posielam doporučene poštou-úž len výnimočne.A jedna perlička: v minulom roku som telefonicky konzultovala so zamestnankyňou daňového úradu jeden kvartálny prehľad o zrazenej dani z príjmov - nesedel jej tam nejaký údaj, vykonzultovali sme si to,bolo to v poriadku a po pol roku daňový úrad oznámil že sme za toto obdobie prehľad nepodali a vyrubil pokutu.Bohužiaľ nemala som žiadne potvrdenie o podaní a hádať sa s pracovníčkou na Dú že ten prehľad niekde zapotrošila nemá význam. To isté sociálka, najskôr im chýbal výkaz za 4/2005, potom zistili že ho majú ale chýba za 4/2004, aj ten nakoniec mali,chýbala im kópia môjho živnostenského listu, keď prídem s PN, vždy im nesedia nejaké údaje, takže keď mám prísť na sociálku mám pri sebe všetky možné kópie-daňové aj pén-ky, koľko som odviedla a koľko mi poslali. A už sa nedivím, len si ani nechcem predstaviť v akom perfektom poriadku majú evidenciu..
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

korduľa
no urcite by som to nedefinovala tak ako v predposlednej vete, ja som zbadala chybu po par mesiacoch a telefonicky sa informovala co a ako, poslala som oznamenia, ziadost o preuctovanie.
vzdy pri kazdej pripadnej pokute sa posiela ziadost o odpustenie a nemozem povedat, ze by boli nejaki neustretovi, dokonca aj na socialke nam odpustili dost znacnu sumu na zaklade ziadosti.
takze skor by som sa na tvojom mieste z toho poucila a pokial nastane podobny problem neplatit hned vsetko ale skusit sa dohodnut
Musím s Tebou súhlasiť a poučila som sa, skôr ako niečo zaplatím, pošlem radšej žiadosť o odpustenie.
U nás nie sú úradníci až taký ústretoví, /česť výnimkám/, pretože pred zaplatením som sa informovala, a presviedčali ma že to musím zaplatiť a žiadne odvolanie mi nepomôže, že musím zaplatiť kolok za podanie žiadosti a aj tak mi ju neuznajú. Je to len v ľudoch a " zákonoch".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať