Zavrieť

Porady

Odporúčate podať dôchodcovi daňové priznanie?

Dobrý deň. Prosím o info. Manžel je dôchodca a v tomto roku vzhľadom na autorský zákon má nižší príjem ako 1901 €, teda nemusí podať daňové priznanie. Jedna skupina účtovníkov radí daňové priznanie nepridať. Druhá odporúča podať a zachovať daňovú povinnosť. Čo mi odporúčate Vy? Ďakujem za odpoveď.
veronikasad iný zdanitelný príjem nemá ?
Nada 2 Nie nemá.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak mu vychádza platiť daň, tak sa neoplatí podať DP, nakoľko nedosiahol zákonom danú hranicu príjmu, nemá povinnosť podávať daňové priznanie.
    Nada 2 Ďakujem za odpoveď. Predbežne mi vychádza nulová daň, oprávnených nákladov mám dosť, pretože práca musí byť pripravená včas s neistým honorárom. Ak si pripravím doklady o výške honoráru do 1 900 € na prípadnú daňovú kontrolu, bude to ok? Za rok 2017 si robím priznanie pre seba a pre manžela sama. Za rok 2018 už má prijmy vyššie ako 1900€.
    kn-alka áno, ok

    Odporúčate podať dôchodcovi daňové priznanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.