Zavrieť

Porady

Ma spoločnosť právo faktúrovať služby, ktoré nedodala?

prenajali sme byt, od jeednej telekomunikacnej firmy sme mali pripojenie na internet a aj sluzbu Mxxx TV. po case najomca prestal platit faktury, txxx ich obmedzilo na pozeranie dvoch programov a aj vyplo uplne internet. dalsie dva mesiace chodili faktury na plnu sumu, ako za uplne dodanie sluzby. nakoniec uplne vypli aj tv a tiez poslali fakturu za obdobie, ked uz bola sluzba uplne vypojena. Ked sme sa o tom dozvedeli, uz nas nahanala nejaka vymahacska firma, ze to da na sud. reklamovali sme faktury, ze fakturovali sluzby, akoby boli odovzdavane plnohodnotne, ale neboli a stale nam tvrdia, ze sme povinni doplatit vsetky faktury za sluzby, aj napriek tomu, ze bola sluzba vypojena a obmedzena. maju pravo na toto, alebo sa mam obratit na sud, aj ked ide o sumu 100 euro, nepaci sami, ze vypnu sluzbu a fakturuju dalej, aj napariek tomu, ze sme my nezaplatili za dodanie sluzieb? dakujem za fundovanu odpoved.
6 komentárov     zbaliť
ivka70 aku zmluvu ste mali uzavretu? s viazanostou?
smutnamatka ano, s viazanostou do leta 2018
ivka70 potom nerozumiem otazke .... staci si precitat zmluvu, ktoru ste uzavreli ....
smutnamatka ano, si víem predstavit, ze mi maju dodavat sluzbu dva roky a ja osm povinny za nu platit. to je spravne, nemali podla mna sluzbu vypojit a pytat za nedodanu sluzbu eura. a ked uz ju vypli, mali pytat zmluvnu pokutu, ked uz.
ivka70 precitaj si prava a povinnosti - tvoje aj dodavatela - v zmluve ... zbytocne nad tym maturujes ....
kopretinka ja by som sa opýtala takto:mám právo neplatiť za služby,ktoré som si objednala a boli mi dodané?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    keďže máte viazanosť na určité obdobie, pre telekom ( Magio ) ? nie je podstatné, že vy ste porušili určité podmienky, mali ste sa s nimi dohodnúť na odpojení a zaplatení zmluvnej pokuty za nedodržanie zmluvy je to bežná prax pri viazanosti
    kopretinka 13.02.18 19:14 odstránil(a) z Porady

    Ma spoločnosť právo faktúrovať služby, ktoré nedodala?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.