Zavrieť

Porady

Daňové priznanie, TPP + živnosť

Ahojte,
Keď som bol do konca augusta zamestnanec a od septembra som živnostník tak mám podať 2 daňové priznania?
Tj. tlačivo A za zamestnanie a tlačivo B za živnosť?
Vyplniť to budem vedieť ale v tomto ešte nemám jasne.
Ďakujem.
veronikasad aký spôsob zdanenia príjmov zo živnosti si si zvolil ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Danove priznanie je iba jedno, podavas DP typu B a zahrnies do neho prijmy zo zamestnania aj prijmy zo zivnosti. Kazde ma na to urcenu cast DP. Staci citat poucenie k nemu.
    stano6581 Ďakujem veľmi pekne. Ešte som formulár B nečítal, nakoľko keď som uvidel že má 16 strán tak sa mi to cez PC nechcelo čítať a ešte som nemal možnosť to vytlačiť.
    Ďakujem.
    veronikasad Načo ho chceš tlačiť "prázdne", vyplň si ho na stránke finančnej správy alebo firmy Kros a vytlač až po vyplnení. Ale najskôr treba spracovať príjmy zo živnosti a rozhodnúť sa pre spôsob zdanenia

    vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

    vanessa2
    podáte jedno danové priznanie typ B ak boli aj príjmy a výdavky zo živnosti kde v tlačive B sa uvádzajú aj príjmy zo zamestnania aj príjmy zo živnosti §6
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kováczová Nechcem zakladať novú otázku, mám totiž rovnakú dilemu: ako SZČO má príjem: 19 tis. eur, výdavky: 12 600 eur.
    Zo zamestnania má potvrdenie o zdaniteľných príjmoch, kde má úhrn príjmov zo ZČ vo výške: 15 320,- eur a úhrn preddavkov na daň má vo výške 1 700,- eur.
    Keď nahodím len príjmy a výdaje zo živnosti, daň mu vychádza cca 600 eur, keď však nahodím aj úhrn vyplat.zdaniteľných príjmov zo zamestnania, vychádza mu strašne vysoká daň. Musím teda uviesť v DP typu B aj príjem zo zamestnania (preddavky na daň má zrazené vo výške 1 700,- eur, ako som uviedla vyššie?) Prosím, poradíte mi? Ďakujem veľmi pekne.
    Tweety Samozrejme, že uvedieš všetky zdaniteľné príjmy. Zo živnosti, zo ZČ, prípadne iné.
    kn-alka jasné, že musíš uviesť všetky príjmy, aj zo zamestnania aj zo živnosti. A preto ti vychádza vysoká daň, lebo zo zamestnania si už mala uplatnenú nezdaniteľnú časť, takže vlastne zo živnosti ti už nezdaniteľná časť nevychádza
    Kováczová To znamená, že DP typu B - daň bude vo výške cca 3 100 eur (teda daň zaplatená aj zo živnosti aj zo zamestnania - aj keď vlastne zo zamestnania mu bola zrazená dań vo výške tých 1 700 eur?) Ak by uvádzal v DP len príjmy z podnikania, daň by bola "len" cca 600 eur. Ďakujem.
    kn-alka neexistuje žiadne ak .... musí uviesť oba príjmy, celková daň teda vyjde 3100€, odpočíta sa už zaplatených 1700€, doplatí 1400€ - to je realita

    Pri celkových príjmoch 34000 tá daň nie je vôbec vysoká, vždy plače ten, kto príjmy mal. Kto má minimálne príjmy neplače, že musí niečo platiť.
    Kováczová Áno, máš pravdu, pri takom príjme by plakať nemusel . Ešte sa teda opýtam, ak môžem - v r. 120 je uvedená celková daň na úhradu (3 100 eur). Kde potom uvádzam daň na vrátenie (1 700 eur)? Ďakujem Vám za trpezlivosť.
    kn-alka Pozri sa v potvrdení od zamestnávateľa, podľa akého paragrafu bola daň strhnutá? a v DP si nájdi ten paragraf ... nakoľko tiež nemám pred sebou daňové priznanie, neviem presne riadok, len to viem spamäti, že je to podľa §35..... a dokonca sa to aj volá - z príjmov zo závislej činnosti, len treba hľadať
    Kováczová Ďakujem pekne za vysvetlenie.
    Kováczová Môže viesť SZČO+zamestnanec na TPP daňovú evidenciu? V DP teda nemusí prikladať výkaz o majetku a záväzkoch ani výkaz o príjmoch a výdajoch. Kde v DP uvádza, že vedie daňovú evidenciu? (iba pod Tabuľkou č.1?) Má však aj neuhradenú faktúru z r.2017 uhradenú až v r.2018 (toto má uviesť do Tabuľky č.1a?)
    Ako DÚ zistí, že nie je teda účtovnou jednotkou a vedie daňovú evidenciu? Ďakujem.
    kn-alka však pod tou tabuľkou zaixuješ správnu kolonku, tam je predsa uvedené, že vedie daňovú evidenciu
      zbaliť

    Daňové priznanie, TPP + živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.