Zavrieť

Porady

danove priznanie - tlacivo, zivnost

chcem sa len spytat, ak si stiahnem tlacivo na dp z drsr.sk, mozem ho v klude pouzit, alebo su to len vzory a aj tak si budem musiet zajst na urad a vyziadat tlacivka?
A druha otazka, poziadal ma jeden kolega aby som mu spravila priznanie. Problem je v tom, ze on ma aj zivnost, ale vobec ju nevykonava (pracuje normalne v pracovnom pomere na zmluvu, nie ako zivnostnik). Teda zo zivnosti nema ziadne prijmy ani vydavky. Proste je normalny zamestnanec, len ma papier, ze je zivnostnik...Ako postupovat? A ktore tlacivo pouzit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Odporúčam pozrieť stranu 2 prípadne 6 v priloženom linku

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    vyplní tlacivo typu B
    vyplní kolonky týkajúce sa par. 5 závislá cinnosť
    V kolonkách par. 6 odst. 2 príjmy zo zivnosti a vydavky vyplní 0

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Tlačivá DP uvedené na stránke drsr.je možné vytlačiť a po vyplnení odovzdaž na DÚ.Pri vypl.DP kolegovi vypíšeš DP typ B,kde mu uvedieš len príjmy zo závisl.činn. a zo živnosti 0.(resp.ponecháš prázdne riadky).

    aninas je offline (nepripojený) aninas

    aninas
    Ja som chcela podat DP na tlačive vytlačenom z ALFY, na daňovom mi ich nezobrali pre trochu neostrý čiarový kód, musela som DP prepísať na normálne tlačivo

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    aninas Pozri príspevok
    Ja som chcela podat DP na tlačive vytlačenom z ALFY, na daňovom mi ich nezobrali pre trochu neostrý čiarový kód, musela som DP prepísať na normálne tlačivo
    Na vašom mieste by som vášho kolegu poslala v pondelok na DÚ po tlačivko a je po probléme...

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    abel Pozri príspevok
    Odporúčam pozrieť stranu 2 prípadne 6 v priloženom linku
    rozumiem co chcete povedať ze pri dosiahnutí príjmu do výšky 45408 nemusí podať DP ako SZČO, je to v zákone o dani z príjmov a úplne s vami súhlasím

    Na DÚ nám povedali, že je lepšie podať DP, tak ja už neviem vážne čoho sa máme držať zákona, alebo toho čo nám povedia na DÚ

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ak ste na DÚ zaregistrovaní ako SZČO a nepodáte daňové priznanie, daňový úrad nemôže vedieť, z akého dôvodu ste ho nepodali, a je viac ako pravdepodobné, že Vás k tomu vyzve. Preto je lepšie podať alebo nulové DP alebo oznámiť na DÚ dôvod, prečo ste ho nepodali a tým ušetríte minimálne peniaze na poštovné (samozrejme zo štátneho rozpočtu), ktorým by vás DÚ vyzýval k podaniu DP

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ja tiež,súhlasím a zároveň si myslím,že je jedno či podám DP alebo im budem oznamovať,že som nedosiahla príjmy a nemusím podávať DP,papierovanie tak či tak!A ja mám tiež takú istú info ako dračica z DÚ a dokonca na mňa vyletela že musím,ale nechala som ju v tom.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    abel Pozri príspevok
    Ak ste na DÚ zaregistrovaní ako SZČO a nepodáte daňové priznanie, daňový úrad nemôže vedieť, z akého dôvodu ste ho nepodali, a je viac ako pravdepodobné, že Vás k tomu vyzve. Preto je lepšie podať alebo nulové DP alebo oznámiť na DÚ dôvod, prečo ste ho nepodali a tým ušetríte minimálne peniaze na poštovné (samozrejme zo štátneho rozpočtu), ktorým by vás DÚ vyzýval k podaniu DP
    a z tohto dôvodu radšej vyplníme aj nulové DP, aby bol DÚ spokojný

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Spokojný má byť občan a nie DÚ. Občan musí robiť len to, čo mu prikazuje zákon.

    jarkach je offline (nepripojený) jarkach

    jarkach
    Ahojte milí poraďáci neviem sa veľmi dostať do otázok , tak sa opýtam v rýchlej odpovedi, Mohli by ste mi poradiť ako dávať otázky v Drakovi postup. Ale hlavná moja otázka je mám živnostníka , ktorý si uplatňuje 6o% paušálne výdavky, to je v poriadku , ale neviem do daňového priznania napísať nedoplatok zdravotného poistenia. Viem že
    sa to má pripočítať k výdavkom, a vraj v § 8 priznania typu B. iba tam je kolonka vrátené poistné, tak to mám dať do stĺpca výdavky a potom ČZD Z § 8 bude mínusový, alebo to mám v§ 6 prirátať ku 60% do výdavkov . budem povďAčNá za každú odpoveďa ak môžte tak čo najrýchlejšie dik

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ale ty máš zaúčtovať nedoplatok,t.z.do výdavkov SZČO,takže ak zaplatil nedoplatok pripočítať k poistnému.§ 8 ZDP sú ostatné príjmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.