Zavrieť

Porady

Poskytovanie tašiek na nákup v obchode

Chcela by som sa spýtať, či je predajca v kamennej predajni POVINNÝ poskytovať nejakú papierovú alebo textilnú tašku na nákup tovaru zákazníkovi, keďže plastové tašky sú zakázané. Je povinný poskytnúť takúto tašku zdarma alebo za poplatok ? Či nie je vôbec jeho povinnosťou nejaké tašky v predajni mať ? Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nema taku povinnost. Je cisto na jeho rozhodnuti, ci bude nejake tasky aj predavat ci rozdavat.
    Plastove tasky predavat moze, nesmie ich len davat bezplatne.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Nie je to tvoja povinnosť, ale hádam chceš, aby bol spokojný zákazník a vrátil sa znovu do tvojho obchodu, nie každý má pri sebe nákupnú tašku. Čo vlastne predávaš, že nechceš držať tašky?
    Bežne teraz obchodníci kladú otázku: prajete si plastovú tašku za štyri centy?
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Predvcerom som to nepocul. Pani kupovala topanky, pokladnicka sa opytala ci chce igelitku, ona odvetila ze ano. O cene nic.
    ivka70 keby to tak ponukla kontrolorovi, ma na krku pokutu ....
    kopretinka tašku jej mohla nablokovať aj bez toho,že by jej povedala,koľko stojí.
    vicktor Ja ako obchodnik by som to riesil takto: tovar bez tasky stoji x, tovar plus igelitka "v akcii" stoji 5 centov za igelitku a x minus pat centov za tovar.
    kukučka No nemohla, lebo nemá môj súhlas. To už považujem za "tovar" a nie "obal".

    .
    bettylou A tu sa krásne prejavuje demencia národa, to čo už za ch.j ide do obchodu bez tašky, to si ten nákup ide odniesť po africky na hlave?
    pavol54 Chcelo by to anketu . 1. ste za bezplatné tašky? 2.Ste za to aby vedľa vášho bydliska vyrástla továreň na recykláciu plastov? 3. Budete podporovať vytvorenie zberného priestoru na plasty v blízkosti vášho domu?
    bettylou Ešte jedna otázočka do ankety, - Nechcete radšej kupovať tovar bez tej kopy smetí priloženej ?
    pavol54 A DO OBCHODU sa bude chodiť s mikrometrom (ciachovaným)
    Dáša_ tak, tak. Naša pohodlnosť. Mám známe, ktoré si už zaobstarali vrecká na ovocie, ktoré si nosia so sebou a ovocie davaju do nich. Vo veľkých mestách vraj nemajú predavačky problém. Nie je to teda o taškách, ale je to blízko. Aktuálne sa aspoň snažím pri pečive dať do jednoho vrecka aj viac druhov dohromady. Je to stále málo, ale niekde treba začať
      zbaliť

    Poskytovanie tašiek na nákup v obchode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.