Zavrieť

Porady

Nákup nábytku v kamennom obchode na objednávku.

Cez internet som našla skriňu, ktorá sa mi páčila. Zašla som do ich kamennej predajne pozrieť ju naživo, avšak nemali ju, ale mi ju objednali – termín dodania 4-6 týždňov. Zaplatila som dobrovoľnú zálohu a čakala.
Vo štvrtok uplynulo 6 týždňov a ja som našla rozmerovo vhodnejšiu skriňu naživo v inej predajni. Dnes mi volali z tej prvej predajne, že skriňa je už na predajni.
Chcem sa spýtať, ako postupovať, ak ju nechcem prevziať, nakoľko som ju doteraz nevidela naživo, dá sa to chápať ako obchod na diaľku (nákup cez internet) a dovar sa dá odmietnuť -vrátiť bez udania dôvodu do 7 dní, – neprevziať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nie - ak je to riadna prevádzka. Nemýľ si reklamu na internete s e-shopom!
    Všetky úkony si robila na prevádzke - vystavenie objednávky, zaplatenie zálohy. Nebolo to elektronicky! Nie je to obchod cez internet!
    A za ďalšie - odmietnuť objednaný výrobok, robený na mieru - ako ho oni potom predajú? Záloha im síce zostane, ale nemajú zaplatený celý výrobok - majú stratu, lebo bude na 90% nepredajný.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka to nebolo na mieru
    misoft Aha - sorry. Ale i tak, tovar bol objednávaný - t.z. že musela byť daná požiadavka do iného skladu/výrobcovi o mimoriadnu expedíciu. Ovšem pozor na toto:
    >termín dodania 4-6 týždňov<
    čo značí, že sa MUSEL vyrobiť!
    Ale v podstate - platí to, čo som napísal: nie je to obchod na diaľku (ibaže by považovala 1-1,5 m za obrovskú vzdialenosť) - teda internetový.
    kopretinka hm,ak niečo ponúkajú v obchode,mali by to tam mať aj fyzicky....na objednávku potom nech dajú možnosť napr.farby alebo materiál......
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Však skúsiť môžeš-opýtať sa,za akých podmienok by si skriňu neprevzala.Nebola by si prvá...a ani posledná,len či sa ti to nepredraží

    Nákup nábytku v kamennom obchode na objednávku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.