Zavrieť

Porady

Mám použiť prenos daňovej povinnosti pri pálení výrobkov z plechu alebo nie?

Je tu niekto kto účtuje kovovýrobu? Potrebujem poradiť ohľadom §69 ods.12 písm.g. - ako vyfakturovať toto: mám plech (veľkú tabuľu) - do nej vypálim otvor a vznikne mi výrobok, ten fakturujem s dph či bez dph? Ďalej mám nosník (zo železa) ktorý zabráni tomu, aby sa zosypovala pôda. Ten takisto vyfakturovať s prenosom daňovej povinnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    baculacik ja som sa práveže v žiadnej z tých skupín 72,7301,7308 a 7314 čo sa týka výpalkov "nenašla" a názory na to sú rôzne :/
    betka122 ako ste to vyriešili ja mám podobný prípad s výpalkami z plechu účtujete to s DPH alebo bez DPH?
    baculacik konzultovala som to ešte s jedno online platenou poradňou, toto je odpoveď (zadanie bolo rovnaké ako tu): Dobrý deň,
    podmienka je fakturácia medzi platiteľmi DPH a zároveň zo Spoločného colného sadzobníka sa vychádza. Pokiaľ plech je zo železa alebo ocele a vypáli sa doň otvor, je to stále s prenosom daňovej povinnosti, a tiež aj nosník ako súčasť konštrukcie tak tiež je s prenosom daňovej povinnosti. K prenosu patria aj uvedené položky:
    Položka 7301 Spoločného colného sadzobníka zahŕňa štetovnice zo železa alebo ocele, tiež vŕtané, razené alebo vyrobené zo zostavených prvkov; zvárané uholníky, tvarovky a profily, zo železa alebo ocele.
    Položka 7308 Spoločného colného sadzobníka zahŕňa konštrukcie a časti konštrukcií zo železa alebo ocele; dosky, tyče, prúty, uholníky, tvarovky, profily, rúrky a podobné výrobky, pripravené na použitie v konštrukciách, zo železa alebo ocele.
    Položka 7314 Spoločného colného sadzobníka zahŕňa tkaniny, mriežky, sieťovinu a pletivo, zo železného alebo oceľového drôtu; plechovú mriežkovinu zo železa alebo ocele.
    betka122 čiže keď urobíme do výpalku otvor budeme to fakturovať bez DPH a zatriedime to do colného sadzobníka do kódu 72?
    baculacik Ano,tak som to pochopila aj ja
    betka122 a dávate aj do kódu 72 výpalky ak napr. máte rozmer plechu 1000x2000 ale výpalok bude rozmeru 200x400 nepravidelného tvaru s otvormi alebo to zatriedite ako predmety zo železa do kódov 73
      zbaliť

    Mám použiť prenos daňovej povinnosti pri pálení výrobkov z plechu alebo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.