Zavrieť

Porady

Občianske združenie a príjem z reklamy

Dobrý deň,
prosím, mohol by mi niekto poradiť, ako zaúčtovať príjem z reklamy pre občianske združenie?
V stanovách majú organizovanie rôznych podujatí, organizovanie voľného času, rozvoj pozitívneho vzťahu k prírode a pod.
Reklama je umiestnená na jednej z bežeckých tratí občianskeho združenia. Zmluva je postavená ako nájom miesta na umiestenie reklamného panelu.

Ja by som to dala ako zdaniteľný príjem.
Ďakujem za každú radu.
Naposledy upravil Janiela : 21.02.18 at 19:51 Dôvod: Doplňujem, ide o rok 2017.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Veď aj to je zdaniteľný príjem.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    romy16 Chcem sa ešte spýtať, keď malo novozaložené OZ len tento príjem zo zmluvy o reklame (neplatili členské, na začiatok vložil zakladateľ pôžičku na účet) ako sa potom posudzujú všetky výdavky OZ na jej činnosť, napr. nákup cien, tričiek pre súťažiacich,ktoré sa platili z tých peňazí za reklamu? A náklady ktoré vzniknú pri založení OZ, alebo bankové poplatky sa posudzujú ako daňové alebo nedaňové? Predmetom činnosti OZ je organizovanie súťaží a podujatí pre rc modelárov.
    faro1 Keď nemáte v stanovách reklamné služby, tak také príjmy sú predsa nelegálne. Nesmiete ponúkať reklamu ani na vašich podujatiach. Čo vás k tomu oprávňuje?
    romy16 Reklamu im robíme formou zverejnenia ich mena a loga na baneri počas konania súťaže. Ide o formu sponozorstva, ktorá je robená formou zmluvy o reklame. My dostaneme za to zaplatené a je mi jasné, že je to zdaniteľný príjem, ale čakala som odpoveď na svoju otázku ohľadom výdavkov a nie ďalšiu otázku.
      zbaliť

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Nemusí byť. Odporúčam pozrieť § 13/1g novelizovaného ZDP.
    Janiela Ďakujem, toto som našla, ale platné až od 01.01.2018

    https://www.financnasprava.sk/_img/p...%C3%ADjmov.pdf
    Janiela JankaO, každopádne je to poučné, doplnila som otázku.

    Občianske združenie a príjem z reklamy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.