Zavrieť

Porady

Vyhlásenie na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane ....

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o info čo sa týka podpísania vyhlásenia na uplatnenie nezdaniteľnej časti.... . Som zamestnaná na tpp , ale výplatné pásky máme len ako do počtu , v podstate máme inú mzdu ako na páske, preto sa chcem spýtať každý rok podpisujeme vyhlásenie na uplatnenie nezdaniteľnej časti..... , že si uplatňujeme nezdaniteľnú časť a teraz sa chcem spýtať či pre mňa nebude lepšie si ju neuplatňovať a potom si urobiť daňové priznanie, a sa mi vrátia tie preddavky , nakoľko ja s výplatnou páskou nič nemám spoločné len to že nám ich dávajú, ale mzdu mám úplne inú ako je na páske. Potrebujem poradiť nakoľko neviem moc tieto mzdové veci . Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Porušuje sa ZP, Zákon o SP, ZP, DzP. Je to nelegálne, v problémoch môžu byť aj zamestnanci aj zam-ľ. Mzdu máš mať podľa PZ, nie načierno. Vyhlásenie podpíš.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak vo vyhlásení prehlásiš, že si nebudeš uplatňovať mesačnú NČZD, zamestnávatel musí odviesť z tvojej mzdy mesačné preddavky na DU, o čom ti na konci roka vystaví Potvrdenie o zdanitelných príjmoch. Vyhlásenie si mala podpísať do konca januára 2018, zmenu môžeš urobiť kedykolvek v priebehu roka, podpísaním zmeny vo vyhlásení.

    Keď si potom sama podáš daňové priznanie typu A, kde si uplatníš ročnú NČZD, časť zrazených preddavkov sa ti vráti.

    Len pozor, krátenie odvodov a daní je trestný čin zamestnávatela (s tvojim súhlasom).

    Vyhlásenie na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.