Zavrieť

Porady

určenie výšky úroku z pôžičky spoločníka vlastnej s.r.o.

chcel by som poprosiť, podľa čoho by ste určili výšku úroku ku krátkodobej pôžičke poskytnutej od spoločníka vlastnej s.r.o. (ak nemôže byť pôžička bezúročná???)

išlo by o pôžičku vlastnej novovzniknutej sro cca na 6-9 mesiacov na rozbehnutie podnikania.

Môžno by tie pôžičky boli poskytnuté postupne podľa potreby - napr. 3x v určitej sume - ku každej by som chcel vypracovať Zmluvu o pôžičke....
Spoločník nieje zamestnancom vlastnej sro....
zároveň by som chcel poprosiť o predkontácie k zaučtovaniu:
- prijatie pôžičky od spoločníka na účet v banke
- vrátenie/splatenie pôžičky spoločníkovi
1. splatená "istina" 2. splatený úrok
prípadne ešte ostatné - komplet zaučtovanie od prijatia po vrátenie pôžičky aj s úrokom.....
9 komentárov     zbaliť
JankaO Prečo nemôže byť pôžička spoločnosti bezúročná? Z rozhodnutia spoločníka?
speedy_vw nie práveže nie, spoločník by chcel požičať bezúročne.....
len všade sa dočítaš, že bezúročná by byť nemala.....
príklad: https://www.podnikajte.sk/dane-a-uct...sro-2016.xhtml
JankaO Môže byť bezúročná, ale nemôže ju poskytnúť v hotovosti. A to je podstatný rozdiel.
speedy_vw ak musí byť určený nejaký úrok, tak z čoho vychádzať? mohol by som z tohto? spodná časť-nefinančné spoločnosti S11 -
2,64% ????
https://www.nbs.sk/_img/Documents/ST...rmn_uve_ap.pdf
JankaO Nemusí byť určený úrok, môže byť bezúročná...
speedy_vw v hotovosti určite nebude, všetko cez banku - zo súkromného účtu spoločníka na podnikateľský sro a späť tak isto.... pojde asi o 3 požičky samostatne, podľa potreby postupne napr. 1.2000, 2.3000, 3.15000 na cca max 9 mesiacov
speedy_vw ja som tiež toho názoru, že by to mohlo byť bez úroku, len všade sa dočítaš opak, že má byť určený úrok.... spoločník tento úrok má potom zdaniť...
JankaO V prípade, že spoločnosť poskytne pôžičku spoločníkovi bezúročne, tak vtedy áno. lebo mu vzniká nepeňažný príjem. . Ale u vás je opačný prípad, pôžičku poskytne spoločník. ... treba si ujasniť pojmy a transakcie
speedy_vw OK, takto sa mi to páči ešte možno nepodstatné, ale či náhodou by to nemohlo mať vplyv???....... Spoločník s.r.o. je SZČO (živnostník) pôžičku svojej novej sro ale poskytuje ako súkromná/fyzická osoba nepodnikateľ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    určenie výšky úroku z pôžičky spoločníka vlastnej s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.