Zavrieť

Porady

zápočet pohľadávky so stratou z min. obdobia

Poprosím o poradenie, klient má záväzok voči spoločníkom 365 10821,42-z r. 2016 a aj stratu z r. 2016 -11661,98.
Ak by som urobila zápis k internému dokladu s dátumom 31.12.2017 že si rozhodol započítať pohľadávku vo výške 10821,42 so stratou z r.2016 do výšky 10821,42, tak to môžem takto urobiť?
Vlastne mu na účte 429 zostane v súvahe -840,56 a finančná výpomoc sa takto vráti.
Môžem to takto urobiť s dátumom 31.12.2017 k internému dokladu?
Ďakujem pekne za poradenia!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak o tom takto rozhodlo VZ, potom áno.
    maped Majka on je jediný spoločník, tak môže si rozhodnúť aj k 31.12.2017? Teda že by sme urobili nie rozhodnutie jediného spoločníka ale napíšem tam zápis, že rozhodol 31.12.2017 a pripnem to k ID, alebo ako to prosím urobiť? Lebo inak by som to musela dať do rozhodnutia ešte v r.2016, no tom som nevedela ako sa to bude vyvíjať. Ďakujem pekne!
    maped ešte dopĺňam, ak môže robiť počas roka viacej rozhodnutí, tak toto by bolo s dátumom práve 31.12.2017 k tomu internému dokladu. Prosím ako by si to urobila?
    maped ďakujem, ja som urobila hneď zápis ID 365/429

    zápočet pohľadávky so stratou z min. obdobia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.