Zavrieť

Porady

Maximálny ročný pracovný fond

Dobrý deň,
Zaujímalo by ma, aký je maximálny ročný pracovný fond bez nadčasov pre predavačky a čas je rozložený nerovnomerne?
Môže zamestnávateľ udeliť ročný fond práce vrátane platených sviatkov, čiže maximálny 2088/40 hod týždenne ale tieto sviatky naplánovať na iný pracovný deň?
Príklad, v pondelok je sviatok a zamestnávateľ mi naplánuje prácu miesto tohto dňa na sobotu. Môže toto urobiť v prípade všetkých sviatkov v roku, že mi ich prehodí len na iný deň?
Keďže moja mzda je fixná, je pre mňa podstatné, či mám ročne o niekoľko desiatok hodín menej.
Ďakujem všetkým za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, moze to urobit pri nerovnomerne rozlozenom pracovnom case.A vela zamestnavatelov to aj robi, kedze je zakaz prace v maloobchoide cez sviatok. Pri nerovnomerne rozlozenom pracovnom case tym ziadny zakon neporusuju.
    Fond pracovneho casu sa pocita vratane sviatkov pripadajucich na po-pia.
    michka Ďakujem za info.
    Ak sa môžem ešte spýtať, a náhodou viete.
    Pozerala som to v rôznych zákonoch, všade je písané ak povaha práce nedovoľuje inak, neviem čo to presne znamená. Som predavačka. Musí mi zamestnávateľ umožniť v týždni 2 dni po sebe idúce voľno alebo môžu byť aj oddelené? Takže mi môže dávať voľno napríklad pondelok a v piatok.
    Ďakujem
    ivka70 Presne tak ako pise akonnik prace § 93 Nepretržitý odpočinok v týždni

    Maximálny ročný pracovný fond

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.