Zavrieť

Porady

Nesprávne naplnený pracovný fond

Vedeli by ste mi niekto poradiť, ako to mam dať do vyplaty, dve pracovníčky pracovali jeden den v auguste od polnoci, jedna do 14.00 hod. a druha do 12.00. U nas zacinaju pracovat od 6.00 do 14.00 takze bez prestavky je to 7,5 hod.pracovny cas, z toho vyplýva, ze mali 6 hod.nočnej prace, takze vlastne 5,5 bez prestavky, a od 6.00 začínali pracovať dennu.Ako to mam dať do výplaty, tak aby sedel pracovný fond???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JuTu je offline (nepripojený) JuTu

    JuTu
    Pisem môj prvy prispevok, ale dufam, ze nepomylim.

    V pripade prvej pracovnicky by som dala nadcas 6 hodin (resp. 5,5) nocnej smeny, nakolko potom odpracovala plny denny pracovny fond. Tej druhej pracovnicke by som dala o dve hodiny nadcasu v nocnej smene menej, nakolko neodpracovala plny pracovny den. Druhou moznostou by bolo, ze chybajuce dve hodiny by druha pracovnicka odpracovala v niektory z nasledujucich dni - to by som uz dohadovala s nou. Ale v kazdom pripade mesacny pracovny fond musi mat odpracovany.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    JuTu
    Pisem môj prvy prispevok, ale dufam, ze nepomylim.

    V pripade prvej pracovnicky by som dala nadcas 6 hodin (resp. 5,5) nocnej smeny, nakolko potom odpracovala plny denny pracovny fond. Tej druhej pracovnicke by som dala o dve hodiny nadcasu v nocnej smene menej, nakolko neodpracovala plny pracovny den. Druhou moznostou by bolo, ze chybajuce dve hodiny by druha pracovnicka odpracovala v niektory z nasledujucich dni - to by som uz dohadovala s nou. Ale v kazdom pripade mesacny pracovny fond musi mat odpracovany.
    Nadcas 6 hodin, nad tym som, uz tiez rozmyslala, ale to potom nebude mat priplatok za nocnu nie? alebo aj nocnu aj nadcas dat?

    JuTu je offline (nepripojený) JuTu

    JuTu
    Dobre ranko, ja sa priklanam k tomu nazoru, ze len jednu formu preplatenia nadcasov, ci nocnej smeny. U nas nemame dohodnutu nocnu pracovnu smenu a ak je nevyhnutne pracovat aj v neskorych nocnych hodinach, tak davam nadcasy. Priplatok za nocnu smenu by som dala len v pripadoch, ze je to bezna prax vo firme (myslim pracovat v noci) a teda s pracovnikom je dohodnute ze bude mat priplatky za nocne smeny.
    Pekny dnicek

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    JuTu
    Dobre ranko, ja sa priklanam k tomu nazoru, ze len jednu formu preplatenia nadcasov, ci nocnej smeny. U nas nemame dohodnutu nocnu pracovnu smenu a ak je nevyhnutne pracovat aj v neskorych nocnych hodinach, tak davam nadcasy. Priplatok za nocnu smenu by som dala len v pripadoch, ze je to bezna prax vo firme (myslim pracovat v noci) a teda s pracovnikom je dohodnute ze bude mat priplatky za nocne smeny.
    Pekny dnicek
    Za zamestnanca pracujúceho v noci treba považovať zamestnanca, ktorý počas noci pravidelne odpracuje najmenej tri hodiny zo svojho pracovného času v rámci 24 hodín po sebe nasledujúcich a zamestnanec, ktorý by mal
    odpracovať v noci najmenej 500 hodín za rok.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Jura
    Za zamestnanca pracujúceho v noci treba považovať zamestnanca, ktorý počas noci pravidelne odpracuje najmenej tri hodiny zo svojho pracovného času v rámci 24 hodín po sebe nasledujúcich a zamestnanec, ktorý by mal
    odpracovať v noci najmenej 500 hodín za rok.
    Áno - to je pre účely povinnej zdravotnej prehliadky a pod., ale za nočnú prácu sa považuje práca vykonávaná v čase medzi 22. a 6. hodinou (§98/1). Za nočnú prácu patrí príplatok vo výške minimálne 20% z minimálnej hodinovej mzdy (§123).
    Takže majú nárok aj na príplatok za nadčas aj príplatok za nočnú prácu.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    A za pracu v noci priplatok mozem dat len vtedy ak je nocna praca spomenuta v pracovnej zmluve? Lebo my nemame nic spomenute a ani nocne nemame, to bolo len vynimocne vtedy.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Príplatok za nočnú prácu musíš dať podľa ZP, nemusí byť uvedený v pracovnej zmluve.

    Nesprávne naplnený pracovný fond

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.