Zavrieť

Porady

Povinné zverejňovanie objednávok a faktúr

Dobrý deň, potrebovala by som vyriešiť jeden problém, ktorý sa mi nejakým nedopatrením stal.

Hľadám už nejakú dobu, ako je to so zabudnutím vystavenia objednávky. Ešte v minulom roku som objednávala nejaký tovar s tým, že sa platil na dobierku kuriérovi. V krabici s tovarom bola aj faktúra, avšak výdavok bol daný len z pokladne a zaevidovaný ako VPD. Dnes sme niečo riešili na ekonomickom úseku a zistila som túto nešťastnú správu, že k danému tovaru neexistuje ani objednávka. Viete mi poradiť, ako ďalej postupovať, aby sa to dalo do poriadku?

Ďakujem za každú radu prípadne pomoc, pretože som z tejto situácie zúfalá a neviem si rady.
misoft Obchod nie je povinný zverejňovať objednávky a faktúry. Toto sa týka orgánov štátnej správy, samosprávy...
https://www.zverejni.info/Zakon
Pokiaľ sa to stratilo - skúste cez ten obchod, zaiste to budú mať, nakoľko oni sú povinní to archivovať. Možno za poplatok odošlú kópiu.
jslancik koho zastupuješ? prečo si myslíš, že by si mala zverejňovať niečo? jediné, čo ti môže chýbať, je doklad o úhrade od kuriéra.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Povinné zverejňovanie objednávok a faktúr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.