Zavrieť

Porady

Povinné zverejňovanie zmlúv, faktúr a objednávok

Takže od 1.1.2012 zas budeme zverejňovať všetky zmluvy, faktúry a objednávky bez rozlíšenia výšky sumy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

    Vlastuša
    Ja mám trošku chaos, je tam napísané, že aj zjednodušená faktúra z registračnej pokladne. To akože všetky bločky čo nakupujeme či ako mám tomu rozumieť. Pre mňa je to úplná novinka, takže ďalší horor.

    Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

    Vlastuša
    prosím vás ľudkovia moji dajte mi nejaký postup ako toto realizovať, lebo nech to študujem ako chcem som z toho vedľa Máme vlastnú webovú stránku, takže to budem skenovať a uverejňovať priamo tam? Alebo ako? Ďakujem vopred za vaše rady.

    mcinga je offline (nepripojený) mcinga

    mcinga
    Nemusíš skenovať každú faktúru, objednávku... Je možné zverejňovať údaje v štruktúrovanej forme, napr. tabuľke. Skús pozrieť
    http://portal.egov.sk/sk/content/pov...ie-od-1-1-2012

    Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

    Vlastuša
    Dík, takže to dám do tabuľky a tú zverejním? Ale čo tie bločky z registračnej pokladne, čo nakupujeme kancelárske potreby a také drobnosti. Aj to treba?

    eva7 je offline (nepripojený) eva7

    eva7
    Ahoj. Prečo by si zverejňovala pokladničné bločky? Veď to nie je faktúra! Jedná sa len o zverejnenie prišlých faktúr, vystavených objednávok a uzavretých zmlúv. Neviem, v akom programe robíš. Ja mám WINIEBU a tu je perfektná zostava na zverejňovanie, ktorá vygeneruje tabuľku z faktúr a objednávok so všetkými povinnými údajmi - IČO, adresu, sumu, DPH, popis tovaru-služby, odkaz na číslo zmluvy alebo obj. Zadám tlač za celý mesiac, vyexportujem do pdf, ktoré potom prilepím na našu webovú stránku. Skenujem len zmluvy, prípadne, ak ju mám poslanú elektronicky, tak ju len prevediem na web.
    Naposledy upravil eva7 : 31.01.12 at 18:39

    ZUZIKLES je offline (nepripojený) ZUZIKLES

    ZUZIKLES
    Ja to dávam do excelu a to dátum prijatia FA, dodávateľ, suma, splatnosť, účtovný doklad, text - čoho sa týka, aj objednávky, zmluvy: číslo zmluvy, suma, obdobie, klient, pokladňu nie. A všetko aj keď je to centík.

    Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

    Vlastuša
    No mňa trošku zmiatlo, že v pokynoch je uvedené, že treba zverejňovať aj zjednodušené faktúry vystavené registračnou pokladňou. Pre mňa je to fakt úplne nové, už sa v poslednej dobe cítim ako taký debilko, ktorý nič nevie. Inak robím v iSpine. Nejakú tabuľku nám poslali v pokynoch tak asi použijem to. Takže to stačí keď to dám raz za mesiac?
    Inak, veľmi vám ďakujem za rady

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    Vlastuša, teraz prosím o radu ja. Akú tabuľku ste dostali na zverejňovanie faktúr? Je to v ISPINE od ASSECO SOLUTION?
    Ďakujem

    Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

    Vlastuša
    ahoj, nie nie je to v ispine, je to excelovská tabuľka, takže údaje musím do nej vpisovať, poslali nám to len v prílohe ako dokument. Ešte mám jednu otázku. Týka sa to zverejňovanie aj faktúr z jedálne? Lebo pozerala som inej škole čo zverejnili a mali tam len školské faktúry. No každopádne som rada, že sa to nemusí skenovať

    Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

    Vlastuša
    Písala som už aj vyššie, nie je z ISPINU. Nemyslím podnikateľskú činnost, ale faktúry, čo chodia za potraviny do našej jedálne.

    palmaria je offline (nepripojený) palmaria

    palmaria
    Prepáčte moju neznalosť, ako dlho musí byť zverejnená zmluva na webe? My sme dodávateľ služieb pre povinnú osobu a rada by som vedela, či ju napr. po mesiaci stiahnu. Alebo po vyfakturovaní služby? Ide o rámcovú zmluvu, nie jednorazovú. Ďakujem za odpoveď.

    eva7 je offline (nepripojený) eva7

    eva7
    Ahoj, viem že faktúry a objednávky sa musia držať na webe po dobu 5 rokov, či sa to týka aj zmlúv neviem. Skús si naštudovať zákon 211/2000 a novelu 382/2011

    1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

    1gabika1
    Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať, či je potrebné zverejňovať faktúry, zmluvy, objednávky zo ŠJ za potraviny?

    Irona je offline (nepripojený) Irona

    Irona
    1gabika1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať, či je potrebné zverejňovať faktúry, zmluvy, objednávky zo ŠJ za potraviny?
    Áno, zverejňovanie sa týka aj školských jedální zriadených pri ZŠ.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    monka111 Tak toto by zaujímalo aj mňa, vie niekto poradiť? ďakujem,
    Letko Bez podpisov. My ich dávame tlačiť z wordu do pdf a takto ich zavesíme na net. Takže nedávame ani pečiatky.
    monka111 Ďakujem pekne, my máme vätšinu došlú poštou, a preto sme dávali do pdf aj s podpismi, až do dnešného dňa, keď nám protistrana povedala, že si nepraje zverejniť podpis..
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.