Zavrieť

Porady

Opatrovateľka v Rakúsku

Opatrovateľka v Rakúsku má príjmy len zo zahraničia - zo živnosti. vypĺňa daňové priznanie typ B je potrebné v DP vyplniť aj kolonku o preukazateľne zaplatenom poistnom z príjmov podľa §6 ak poistné bolo hradené len v Rakúsku? Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
Šípková Dobrý deň, mňa by zaujímalo, ak opatrovateľke v Rakúsku hradí sociálne poistenie rodina, v ktorej opatruje, či sa uvádza toto poistenie aj v VI.ddieli pod tabuľkou, nakoľko vo výdavkoch zo živnosti uvedené nie je (je v príjmoch a z nich vyrátaných 60%). Ak sa tam neuvádza, treba ich uviesť v osobitných záznamoch? Ďakujem.
Mila123 pozn. ak opatrovateľke poistné platí rodina je to jej zdaniteľný príjem ale zároveň i výdavkom
Šípková A nie je potom uvedené vo výdavkoch to poistné 2x? Dám ho do príjmu, vyrtátam 60% (čiže aj z poistného je tých 60%) a ešte ho dám aj v celej výške do výdavkov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janka4 je offline (nepripojený) janka4

    janka4
    áno, treba ho tam uviesť a potom vypísať aj oddiel, kde je miesto na osobitné záznamy
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bazil Tu uvádzam príjmy zo zahraničia plus výdavky, ktoré som si uplatnila ako paušál?
    janka4 áno a v poslednom stĺpčeku opäť sumu poistného, ktoré bolo v Rakúsku zaplatené
    bazil Jani ešte raz ďakujem , veľmi si mi pomohla!
      zbaliť

    Opatrovateľka v Rakúsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.